2023
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Jolanta Dylewska
2023
Bestseller Empiku Nagroda w kategorii: Film polski
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2023
2022
Worcester (Worcester Film Festival) Wyróżnienie Honorowe
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bursztynowe Lwy
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Radia Gdańsk za efekty dźwiękowe, nagrodę otrzymał/a
Radosław Ochnio
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Radia Gdańsk za efekty dźwiękowe, nagrodę otrzymał/a
Michał Fojcik
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Dariusz Krysiak
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Radosław Ochnio
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Michał Fojcik
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Piasek & Wójcik
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jacek Bławut
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2021
Goya (Nagroda Hiszpańskiej Akademii Filmowej) Nominacja w kategorii: Najlepszy film europejski
2021
Cezar (Nagroda Francuskiej Akademii Sztuki Filmowej) nominacja w kategorii: najlepszy film zagraniczny
2021
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
2021
Bestseller Empiku Nagroda w kategorii: Film polski
2020
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
2020
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą drugoplanową kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Barbara Kurzaj
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2020
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film; za "wielkie emocje pozwalające przeżywać dramaty ludzi takich jak my, za wyrażenie tego, co dla Polaków najboleśniejsze i najważniejsze, oraz za aktorstwo na najwyższym poziomie", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja
w kategorii: Film, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2020
Palm Springs (Palm Springs International Film Festival) Nagroda Fipresci dla najlepszego aktora w międzynarodowym filmie fabularnym, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Palm Springs (Palm Springs International Film Festival) Young Cineastes Award
2020
Oscar (Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej) nominacja w kategorii: Międzynarodowy film fabularny
2020
O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
w kategorii: Film; oraz Nagroda Główna, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
O!Lśnienie (Nagroda Kulturalna Onetu i Miasta Krakowa)
w kategorii: Film; oraz Nagroda Główna, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2020
2020
2020
2020
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "poszukiwanie siły ducha w świecie, który zapomniał do niej drogi"
2020
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2020
Miami (Jewish Film Festival) Nagroda Publiczności
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski aktor, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski reżyser, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Europejski scenarzysta, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2020
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja w kategorii: Film europejski
2020
Brasilia (Brasilia International Film Festival) Nagroda Główna
2020
Brasilia (Brasilia International Film Festival) Nagroda Krytyków
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2019
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Konieczna
2019
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Wenecja (MFF) Nagroda "Inclusion Award"
2019
Wenecja (MFF) Nagroda Europe Cinemas Label
2019
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej) Grand Prix "Kamera Dawida"
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
2019
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu
2019
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
2019
Sztokholm (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
2019
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
2019
2019
Montreal (Międzynarodowy Festiwal Kina Dziecięcego) Nagroda "Inis" za innowację i oryginalność
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda Publiczności
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda Specjalna Jury
2019
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2019
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Krytyków
2019
Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Specjalna Jury
2019
Houston (Houston Film Critics Awards) Nominacja w kategorii: Film obcojęzyczny
2019
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jan Komasa
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Kryształowa Gwiazda Elle, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Onetu "Odkrycie Festiwalu", nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Eliza Rycembel
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Pacewicz
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Publiczności
2019
Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
2019
Al-Dżuna (El Gouna Film Festival) Nagroda dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bielenia
2019
Al-Dżuna (El Gouna Film Festival) Srebrna Gwiazda
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Jakub Gierszał
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za największe odkrycie festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Górski
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Główna "Jańcio Wodnik" za najlepszy film fabularny
2018
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2017
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
2017
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") Nagroda Publiczności
2017
Seattle (Seattle Polish Film Festival) Nagroda Viewers Choice Award I Miejsce
2017
2017
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
2017
2017
2017
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Wyróżnienie za "wizualną demonstrację wszechobecnej siły libido"
2017
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego filmu
2017
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Michał Sobociński
2017
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Jakubik
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Kamila Kamińska
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Marek Warszewski
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Kangur (nagroda australijskich dystrybutorów), nagrodę otrzymał/a
Jakub Gierszał
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Klakier (nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu)
2017
European Casting Director Award Nominacja do nagrody, nagrodę otrzymał/a
Marta Kownacka
2017
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Jury Młodzieżowego
2017
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Publiczności
2017
Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Maria Sadowska
2017
Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Michał Sobociński
2017
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Diamentowy Bilet
2017
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
2017
2017
2016
Valletta (Valletta Film Festival) Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Wasilewski
2016
Valletta (Valletta Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Dorota Kolak
2016
Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka") Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Wasilewski
2016
Palić (Europejski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Specjalne Jury
2016
Ostenda (Ostend Film Festival) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Sobańska
2016
Ostenda (Ostend Film Festival) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Marcel Sławiński
2016
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Wyróżnienie
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Dorota Kolak
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Simlat
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Monika Kaleta
2016
2016
2016
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Wasilewski
2016
Brasilia (Brasilia International Film Festival) Nagroda Główna
2016
Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Srebrny Niedźwiedź za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Wasilewski
2015
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
za "zbudowanie niebywale bogatej formy wizualnej, za świadome i odważne wykorzystanie narzędzi filmowych w kreowaniu nieistniejącego świata", nagrodę otrzymał/a
Tomasz Naumiuk
2015
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet
2012
Hugo Television Awards Złoty Hugo w kategorii: daytime drama series
2011
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
2011
2011
2010
Wrocław (Festiwal "Najnowsze Kino Polskie") II Nagroda
2010
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna w Konkursie Kina Niezależnego za "dbałość o oryginalną formę i umiejętne połączenie dystansu do opowieści z powagą tematu"
2010
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Grand Prix "Złota Ryba"
2009
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepsza Rola Męska w sezonie 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Piotr Adamczyk
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: Najlepszy Film sezonu 2007/2008
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Saramonowicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Saramonowicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Anna Andrychowicz-Słowik
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Ewa Sienkiewicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Hanna Węsierska
2008
Seattle (Seattle Polish Film Festival) Nagroda dla Najlepszej Komedii
2008
Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") Nagroda Publiczności
2008
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bursztynowe Lwy dla filmu, który odniósł w kinach największy sukces frekwencyjny w okresie: wrzesień 2006 - sierpień 2007
2007
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Diamentowy Bilet
1999