2020
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Society Humanitarian Award"
2020
2019
Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Wyróżnienie Jury za "wdzięczne przesłanie, że miłość zawsze zwycięża"
2019
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") Nagroda im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego filmu polskiego, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Wajda
2019
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") Nagroda im. Antoniego Marianowicza dla najlepszego filmu polskiego, nagrodę otrzymał/a
Jolanta Dylewska
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") "Złota Żaba" za najlepszy dokument fabularyzowany, nagrodę otrzymał/a
Jakub Kijowski
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") "Złota Żaba" za najlepszy dokument fabularyzowany, nagrodę otrzymał/a
Jolanta Dylewska
2017
Saturn, Nagroda Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films Nominacja w kategorii: Najlepszy Horror
2016
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2016
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Żydowskie Motywy") Warszawski Feniks za najlepszy film fabularny
2016
2016
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2016
Bruksela (Brussels International Fantastic Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2016
2016
2016
2015
Sitges (MFF Fantastycznych i Grozy) nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Flis
2015
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Dyplom za "niekonwencjonalną interpretację klasycznego dzieła literackiego"
2015
Hajfa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za najlepszy film w kategorii "Between Judaism and Israelism"
2015
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Kangur (nagroda australijskich dystrybutorów)
nagroda dla producenta filmu, nagrodę otrzymał/a
Włodzimierz Niderhaus
2015
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Wyróżnienie Specjalne
2015
Austin (Fantastic Fest) Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii: Horror
2014
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Jan Kanty Pawluśkiewicz
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za scenografię i kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za scenografię i kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Barbara Sikorska-Bouffał
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodzieżowego
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda SIGNIS
2014
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix
2014
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
2014
Stambuł (Istanbul Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Grand Prix Komeda
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda Publiczności
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
2014
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Antoni Pawlicki
2014
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
2014
Kargowa (Kozzi Gangsta Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
"dla duetu reżyserskiego za stworzenie w filmie "Papusza", po raz pierwszy w polskim kinie, panoramy losów polskich Cyganów na przestrzeni ostatniego wieku", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
"dla duetu reżyserskiego za stworzenie w filmie "Papusza", po raz pierwszy w polskim kinie, panoramy losów polskich Cyganów na przestrzeni ostatniego wieku", nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
za "wykreowanie portretu człowieka zawieszonego pomiędzy tradycją a degradującą teraźniejszością, przed którą nie ma ucieczki", nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2013
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodzieżowego
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2013
Saloniki (MFF) Nagroda w sekcji "Open Horizons"
2013
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Specjalne Jury
2013
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Anna Nobel-Nobielska
2013
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival; od roku 2014 Festiwal Filmowy w Gdyni) Złote Kociaki, Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta
2013
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2013
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
2013
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Krytyków Chicagowskich
2013
Bitola (MF Operatorów Filmowych "Manaki Brothers") "Bronze Camera 300", nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2013
Bitola (MF Operatorów Filmowych "Manaki Brothers") "Bronze Camera 300", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2011
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Popławska
2011
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
2011
Ploeszti (Europejski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie w sposób przejmujący i przekonujący tragicznych losów bohaterów, społeczną rangę tematu i świadomość ognia symbolizującego siłę uczuć lub piekło tej ziemi"
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Łukasiak
2010
Lubeka (Nordische Filmtage) Nagroda Jury Ekumenicznego