2024
2023
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") II Nagroda w kategorii: Filmy fabularne
"ze względu na to, że przypomina sylwetkę Polaka, o którym mówi się ,że był jednym kilku najbardziej odważnych ludzi XX wieku na świecie. Dobrowolne pójście od obozu koncentracyjnego , zorganizowanie tam ruchu oporu i ucieczka z obozu wraz z raportem , o tym co się tam działo , to świadectwo ogromnego bohaterstwa, o którym należy przypominać. I to jest podstawowy, wielki walor filmu. Także postawa rotmistrza Pileckiego podczas śledztwa w komunistycznym więzieniu, śledztwa zakończonego sfingowanym procesem i wykonanym wyrokiem śmierci świadczy o jego bohaterstwie zaś los jaki go spotkał w Polsce Ludowej dobitnie mówi o zbrodniczym charakterze tzw. władzy ludowej. To także istotny moralny i poznawczy walor filmu niezależnie od sporów, na ile film wierny jest w każdym szczególe prawdzie historycznej, tym bardziej ,że przez dziesięciolecia rządów komunistycznych postać rtm. Pileckego była skazana na zapomnienie"
2023
Kraków (Festiwal Muzyki Filmowej) Nagroda dla najlepszej polskiej ścieżki dźwiękowej, nagrodę otrzymał/a
Marek Napiórkowski
2023
2022
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
2022
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda Jury Młodzieżowego
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Antoni Wojnar
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Jacek Raginis-Królikiewicz
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Jakus
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Musiał
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Marcin Czarnik
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Marek Nędza
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda Specjalna ZASP, nagrodę otrzymał/a
Lech Łotocki
2022
Zamość (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Szymon Sabarański
2022
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Dawid Ogrodnik
2022
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Odkrycie Festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Daniel Rycharski
2022
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") II Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne
2022
2022
2022
2022
2022
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Gutt
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "błyskotliwą konwencję w kinie masowego rażenia", nagrodę otrzymał/a
Łukasz M. Maciejewski
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "błyskotliwą konwencję w kinie masowego rażenia", nagrodę otrzymał/a
Mateusz Rakowicz
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej, nagrodę otrzymał/a
Anna Moskal
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsza aktorka w roli pierwszoplanowej, nagrodę otrzymał/a
Olga Bołądź
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsza scenografia, nagrodę otrzymał/a
Marta Macuga
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsze kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Brynja Skjaldardottir
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Marek Rajca
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa) nominacja w kategorii: Najlepszy film
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Rybka
2022
Edda (Islandzka Nagroda Filmowa)
nominacja w kategorii: Najlepszy reżyser, nagrodę otrzymał/a
Arni Olafur Asgeirsson
2022
Buenos Aires (Logcinema Theatre on Film) Nagroda dla najlepszej filmowej adaptacji spektaklu teatralnego
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2021
Ravno Selo (Ravno Selo Film Festival) Nagroda Specjalna
2021
Parnawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Naukowych) Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
2021
2021
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Adamczyk
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Zofia Moruś
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Marta Ostrowicz
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Gutt
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2021
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Pazur za film w kategorii: Inne Spojrzenie
2020
Wenecja (MFF) Nagroda "Bisato d'Oro", nagrodę otrzymał/a
Eric Koretz
2020
Warszawa (Festiwal Filmów Emigracyjnych "Emigra") Złota Emigra za "oryginalne połączenie monodramu Spowiedź emigranta ze spontaniczną i emocjonalną relacją rozmów Czesława Mozila z Polakami spotkanymi w czasie trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii"
2020
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") Grand Prix
2020
2020
Krajowa (Eastern Europe Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego w grudniowej edycji festiwalu
2020
Krajowa (Eastern Europe Film Festival) Nagroda dla najlepszego reżysera
w grudniowej edycji festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Jacek Raginis-Królikiewicz
2020
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2020
Ann Arbor (Ann Arbor Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2020
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
za "współczesne w formie, znakomicie skomponowane ujęcia, które budują sugestywny, emocjonalny portret bohaterki", nagrodę otrzymał/a
Michał Dymek
2019
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny za "przejmujący opis samotności współczesnego człowieka. Za film spełniony."
2019
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
2018
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) "Srebrna Szabla" w kategorii filmu fabularnego
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Marian Zawaliński
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Jacek Raginis-Królikiewicz
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Ostrowski
2018
Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Królikiewicz
2018
Nowy Jork (Festiwal Polskich Teatrów Telewizji) Grand Prix
2018
2018
2018
2018
Mont-Saint-Aignan (Festival A l'Est du Nouveau) Nagroda dla najlepszego filmu
2018
Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Organizatorów za "przekraczanie granic w łączeniu różnych sztuk audiowizualnych, co paradoksalnie okazuje się idealnym środkiem do opowiedzenia o trudnych relacjach damsko-męskich"
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za zdjęcia
za "wyrafinowane i czułe ukazanie hermetycznego świata sztuki", nagrodę otrzymał/a
Łukasz Gutt
2018
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Specjalne Wyróżnienie Jury
2017
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix za "imponująco konsekwentny artystycznie, zanurzony w świecie lat 70-tych, a jednocześnie uniwersalny i bardzo dziś aktualny portret człowieka zarażonego złem"
2017
Szanghaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Maciej Pieprzyca
2017
Opole Lubelskie (Festiwal Kina Offowego "Filmoffo") Złoty Jeż Publiczności
2017
2017
2017
2017
2017
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych), nagrodę otrzymał/a
Paweł Dyllus
2017
Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia") "Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego
2017
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Jakubik
2017
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Mirosław Haniszewski
2017
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Maciej Pieprzyca
2017
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2017
2016
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2016
Winchester (Winchester Short Film Festival) Wyróżnienie Specjalne w kategorii: Krótkometrażowy film zagraniczny
2016
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Marta Mazurek
2016
Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Adamska
2016
Sofia (Festiwal Filmów Studenckich "Early Bird") Grand Prix
2016
Saloniki (Thess International Short Film Festival) Cinematic Achievement Award
2016
Rzym (Rome Independent Film Festival) Wyróżnienie Specjalne w kategorii studenckiego filmu krótkometrażowego
2016
Rijeka (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
2016
Poczdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Sehsüchte") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego filmu fabularnego
2016
Nowy Jork (shnit International Shortfilm Festival) Nagroda Główna "The Flaming Faun" w kategorii filmów do 40 minut
2016
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszej aktorki w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Grochowska
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
2016
Koszyce (Art Film Fest) Wyróżnienie Specjalne
2016
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda za najlepszą reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Terpińska
2016
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda za najlepszy polski film
2016
Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Grand Prix
2016
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Główna "Offelia" w kategorii: Fabuła
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Maciej Pieprzyca
2016
Gdynia (Festiwal Filmowy) Srebrne Lwy
2016
Eberswalde (Internationale Filmfest) Nagroda "e" dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2016
Drezno (Dresden Filmfest) Nagroda Jury Młodzieżowego
2016
Buenos Aires (Festiwal Filmów Polskich "BAP CINE") Nagroda Główna
2015
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda Specjalna w konkursie "Powiększenie"
2015
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie za zajęcie III miejsca; w kategorii: "Teraz - wczesnoszkolne dzieciaki mają głos!"
2015
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie w kategorii: Kino offowe animacja
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
uzasadnienie jury "Rock'n'Roll!", nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Kraśniewski
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
uzasadnienie jury "Rock'n'Roll!", nagrodę otrzymał/a
Robert Brylewski
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
uzasadnienie jury "Rock'n'Roll!", nagrodę otrzymał/a
Tymon Tymański
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny za "bezpretensjonalność, wściekłą szyderczość, spójność estetyczną, wytrwałość i niezwykły ładunek energii"
2015
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za "temat oraz podjęcie ryzyka w sferze nieoczywistego języka filmowego. Za odkrycie Ameryki w krajobrazie polskiej prowincji"
2015
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") III nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
2015
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Grochowska
2015
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Złota Kijanka" w Konkursie Etiud Studenckich, nagrodę otrzymał/a
Bartosz Bieniek
2015
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") Nagroda Specjalna nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Konkursie Etiud Studenckich
2015
Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Studenci" za "brawurowo zrealizowaną i poruszającą opowieść o dwóch dziewczynach, poszukujących spełnienia amerykańskiego snu w realiach polskiej prowincji"
2014
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Jan Kanty Pawluśkiewicz
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za scenografię i kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
2014
Waterloo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych) Nagroda za scenografię i kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Barbara Sikorska-Bouffał
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda FIPRESCI
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodzieżowego
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2014
Urugwaj (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda SIGNIS
2014
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix
2014
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
2014
Stambuł (Istanbul Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Pune (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Grand Prix Komeda
2014
Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA I Nagroda "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii "Wideoklip" nagroda przyznana teledyskowi "Trzej Królowie. Pastorałka" stanowiącemu fragment filmu
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda Publiczności
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2014
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2014
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono
2014
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Antoni Pawlicki
2014
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
2014
Kargowa (Kozzi Gangsta Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
"dla duetu reżyserskiego za stworzenie w filmie "Papusza", po raz pierwszy w polskim kinie, panoramy losów polskich Cyganów na przestrzeni ostatniego wieku", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
"dla duetu reżyserskiego za stworzenie w filmie "Papusza", po raz pierwszy w polskim kinie, panoramy losów polskich Cyganów na przestrzeni ostatniego wieku", nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2014
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
za "wykreowanie portretu człowieka zawieszonego pomiędzy tradycją a degradującą teraźniejszością, przed którą nie ma ucieczki", nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2014
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Wyróżnienie Jury Głównego
2014
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival; od roku 2014 Festiwal Filmowy w Gdyni) Nagroda Publiczności (w konkursie "Inne Spojrzenie")
2014
2014
2014
2014
2014
2014
2013
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodzieżowego
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Krauze
2013
Valladolid (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Joanna Kos-Krauze
2013
Tbilisi (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "CineDOC - Tbilisi") Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Międzynarodowym
2013
Saloniki (MFF) Nagroda w sekcji "Open Horizons"
2013
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Wyróżnienie Specjalne Jury
2013
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Anna Nobel-Nobielska
2013
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival; od roku 2014 Festiwal Filmowy w Gdyni) Złote Kociaki, Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta
2013
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2013
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Zbigniew Waleryś
2013
2013
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Krytyków Chicagowskich
2013
Bitola (MF Operatorów Filmowych "Manaki Brothers") "Bronze Camera 300", nagrodę otrzymał/a
Wojciech Staroń
2013
Bitola (MF Operatorów Filmowych "Manaki Brothers") "Bronze Camera 300", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2012
Sibiu (Astra Film Fest) Grand Prix
2012
Seul (Seoul International Cartoon & Animation Festival) Grand Prix
2012
Nowy Jork (Brooklyn Film Festival) Nagroda Specjalna "Spirit Award"
2012
Gwarancja Kultury (nagroda TVP Kultura) Nagroda w kategorii: Film
2011
Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig) Wyróżnienie w konkursie Young Talents
2011
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" dla najlepszego filmu dokumentalnego
2011
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) Srebrny Róg dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego za film, który "poprzez wyrazisty język filmu, przedstawia niekonwencjonalną walkę o miłość i akceptację w ciężkich warunkach egzystencjalnych. Duży nacisk na rozwój postaci sprawił, że film trzymał jury w napięciu do samego końca"