2022
Wiktor (Nagroda Akademii Telewizyjnej) Nagroda w kategorii: Serial roku
2021
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda Publiczności
2021
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet
2020
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
za "światowy rozmach oraz oryginalność w wykreowaniu spójnego autentycznego świata scenografią", nagrodę otrzymał/a
Allan Starski
2020
Odkrycia Empiku Nominacja w kategorii: Film
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2019
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2019
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda za najlepszą drugoplanową kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Konieczna
2019
Wałbrzych (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik
za "dotknięcie istoty życia i śmierci językiem prostym, wzruszającym i zabawnym", nagrodę otrzymał/a
Janusz Kondratiuk
2019
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "głębię osobistego zwierzenia"
2019
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
2019
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Olgierd Łukaszewicz
2019
2019
2019
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") II Nagroda za "miłość do ludzi i subtelną opowieść"
2019
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Wolfgang Weigl
2019
2019
Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Robert Gryka
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury za "propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego"
2019
2019
2019
2018
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
2018
Wałbrzych (Festiwal Reżyserii Filmowej) Złoty Dzik, nagrodę otrzymał/a
Paweł Maślona
2018
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix za "brawurową, perfekcyjnie zrealizowaną komedię, podszytą gorzką refleksją o współczesnym świecie"
2018
Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy) Grand Prix Komeda, nagrodę otrzymał/a
Radzimir Dębski
2018
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award"
2018
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, nagrodę otrzymał/a
Jan Kwieciński
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy za "wprowadzenie świeżości zarówno w formie jak i sposobie pokazania życia. Z jednej strony przerysowanego, z drugiej niezmiernie prawdziwego. Każdy z nas przynajmniej raz był w takiej sytuacji. To zaszczyt móc nagrodzić taki debiut."
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię
za "finezyzjne panowanie nad wielowątkową opowieścią, która wzrusza, bawi i przeraża", nagrodę otrzymał/a
Paweł Maślona
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za muzykę
za "uczynienie muzyki integralną częścią filmu", nagrodę otrzymał/a
Jimek (pseud.)
2018
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za odkrycie aktorskie
za "brawurowy i wyrazisty debiut na pełnym ekranie", nagrodę otrzymał/a
Bartłomiej Kotschedoff
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Aleksandra Konieczna
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Olgierd Łukaszewicz
2018
2018
2018
2018
2017
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Popławska
2017
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Artur Żmijewski
2017
Seattle (Seattle Polish Film Festival) Nagroda Viewers Choice Award I Miejsce
2017
2017
2017
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Wyróżnienie za "wizualną demonstrację wszechobecnej siły libido"
2017
Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego filmu
2017
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, nagrodę otrzymał/a
Michał Sobociński
2017
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Jakubik
2017
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Magdalena Popławska
2017
European Casting Director Award Nominacja do nagrody, nagrodę otrzymał/a
Marta Kownacka
2017
Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Maria Sadowska
2017
Bydgoszcz (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Michał Sobociński
2017
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Diamentowy Bilet
2016
Luksor (Festiwal Filmów Arabskich i Europejskich) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Michał Wawrzecki
2016
Luksor (Festiwal Filmów Arabskich i Europejskich) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Elżbieta Benkowska
2016
Luksor (Festiwal Filmów Arabskich i Europejskich) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Jan Kwieciński
2016
Luksor (Festiwal Filmów Arabskich i Europejskich) Wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Ostalski
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Michał Wawrzecki
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Elżbieta Benkowska
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Jan Kwieciński
2016
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Ostalski
2015
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 2014
2015
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2015
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Główna "Jańcio Wodnik" za najlepszy film fabularny
2015
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2015
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
2015
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2015
Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki Wyróżnienie Honorowe
za sukces frekwencyjny filmu, nagrodę otrzymał/a
Piotr Woźniak-Starak
2015
2015
Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
2015
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
2015
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych, nagrodę otrzymał/a
Piotr Sobociński jr
2015
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bursztynowe Lwy
2015
Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego profesjonalnego filmu fabularnego
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2015
2014
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Gwiazda Gwiazd Elle, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2014
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Project London
2014
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Aneta Brzozowska
2014
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda za charakteryzację, nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Hodowana
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Kot
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Rak
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Żogała
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2014
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Klakier (nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu)
2014
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) "Złote Zęby" dla najbardziej interesującego filmu fabularnego
2014
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Publiczności
2014
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet
2009
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") Wyróżnienie Specjalne Panavision im. D.Samuelsona dla Najlepszej Etiudy Szkolnej
w Konkursie Etiud Studenckich; pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Paweł Tarasiewicz
2008
Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego) Nagroda w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Rakowicz
2008
Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego) Nagroda w kategorii: Najlepszy scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Paweł Zarzycki
2007
Zielona Góra (Letni Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") "Filmowe Grono", Nagroda prezydenta miasta Zielona Góra
2007
Zielona Góra (Letni Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") "Mały Pagórek" w kategorii "Profilaktyka społeczna"
2007
Zielona Góra (Letni Festiwal Kina Niezależnego "Filmowa Góra") Nagroda Główna "Filmowy Pagórek"
2007
Wrocław (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN) Wyróżnienie
2007
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Nagroda Publiczności
2007
Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Nagroda Specjalna Jury
2007
Kraków (Festiwal "Slamdance on The Road") Nagroda Publiczności
2007
Brno (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Złoty Medal w kategorii: niezależny film profesjonalny