Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAK TO SIĘ ROBI Z DZIEWCZYNAMI

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2002
  • Premiera:
    2002. 11. 15
  • Barwny, dźwięk: Dolby, 89 min

    Okres zdjęciowy: kwiecień 2002.
    Lokacje: Józefów k. Warszawy.

Film zrealizowany w ramach projektu OFF'ensywa Młodego Kina, wymyślonego przez Waldemara Dzikiego. Twórca filmu, Przemysław Angerman, który później dał się poznać jak reżyser seriali "Fala zbrodni" i "Samo życie" czy scenarzysta "Skazanego na bluesa", w chwili przystępowania do pracy nad "Dziewczynami" miał jeszcze skromny dorobek artystyczny, ale mógł się już pochwalić nagrodą w konkursie Hartley-Merill.
Jego "Jak to się robi z dziewczynami" to komedia obyczajowa, a dokładniej erotyczna, adresowana głównie do młodej widowni, będącej w wieku bohaterów i przeżywającej podobne problemy. Starsi widzowie docenią przede wszystkim zabawne epizody, w których wystąpiły gwiazdy polskiego kina: Małgorzata Foremniak, Artur Barciś, Krystyna Tkacz czy Zdzisław Wardejn.
Bohaterowie opowieści Angermana to dwaj przyjaciele z tego samego, brzydkiego, warszawskiego osiedla: Bogo (narrator filmu) i Rychu. Młodzieńcy mają po ok. 20 lat, mieszkają z rodzicami i snują wielkie plany na przyszłość. Marzą się im też erotyczne podboje, ale te - podobnie jak pomysły na dorosłe życie - wciąż pozostają w sferze wyobrażeń. Pozujący na doświadczonego bywalca Bogo usiłuje dawać koledze przykład i udzielać mu cennych rad, ale w rzeczywistości żaden z nich nie znalazł sobie dotąd dziewczyny. Wciąż prześladuje ich pech, chociaż obaj nieustannie podejmują próby w tym kierunku. Raz starają się kogoś poderwać jako ankieterzy, kiedy indziej odgrywają filmowców, zaopatrzeni w kamerę pożyczoną od znajomego producenta filmów pornograficznych. Jednak poznana przez Bogo-ankietera atrakcyjna blondynka okazuje się amatorką specyficznych praktyk seksualnych, a możliwość korzystania z kamery chłopak musi opłacić własnym występem z partnerką znacznie odbiegającą od jego ideału. Jakby tego nie było dość, panienka, która "wygrywa casting", ma brata recydywistę, a ten stanowczo domaga się w jej imieniu wywiązania z obietnic ekranowej kariery, bo w przeciwnym razie "pan reżyser" marnie skończy. Nieśmiały okularnik Rychu wydaje się mieć więcej szczęścia, ale gdy już trafia mu się ponętny "towar" o wdzięcznym imieniu Ada, okazuje się, że to osiedlowa latawica. Wspólna wyprawa przyjaciół do Szwecji, gdzie dziewczyny są piękne, wyzwolone i zawsze chętne, jak to sobie obaj wyobrażają, też kończy się fiaskiem: obaj lądują na polskim wybrzeżu, w mieszkaniu dwóch prostytutek i ich opiekuna Zenka, który bardzo nie lubi niewypłacalnych klientów.
Każda następna porażka, każde nowe upokorzenie pogarszają i tak już kiepskie samopoczucie obu młodzieńców i ich nie najlepsze zdanie o sobie. Bolesna wędrówka do krainy erotycznego spełnienia wydaje się nie mieć końca. A gdy wreszcie pojawi się promyk nadziei, złośliwy los znów spłata figla. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

  • 2003
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Prezydenta Gdyni
    za najlepszy debiut aktorski
  • 2003
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda "Video Studio Gdańsk"
    dla najlepszego filmu komediowego
2024.03.01 02:55:45
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.