Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZWIEZDA PLENITIELNOGO SCZASTIJA

  • Tytuł polski: GWIAZDA ZWODNICZEGO SZCZĘŚCIA
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    ZSRR
  • Rok produkcji:
    1975
  • Język:
    rosyjski
  • Barwny, 4511 m,

Młodziutka żona generała Siergieja Wołkońskiego nic nie wiedziała o przynależności męża do tajnego ugrupowania spiskującego przeciwko carowi. Przed rokiem 18-letnia Maria poślubiła z woli rodziny starszego od niej o kilkanaście lat księcia. Nie kochała go, nie znała prawie zupełnie. Na krótko przed 14 grudnia 1825 urodziła syna, zaraz potem mąż został aresztowany i skazany na Sybir. Rodzina długo ukrywała przed nią prawdę. Gdy wreszcie Maria dowieziała się o tragedii męża, postanowiła dzielić jego los. Najtrudniejsze było rozstanie z dzieckiem. Maria dłu­go walczyła z sobą samą, by jednak wbrew rodzinie, któraa odcięła się od "buntownika" i nawet wbrew mężowi - podążyć na dobrowolne zesłanie... Do 14 grudnia nic nie mąciło szczęścia Jekatieriny Trubeckiej. Żona legendarnego bohatera wojny 1812, pułkownika Siergieja Trubeckiego, ozdoba petersburskich salonów, cieszyła się sympatią samego cara. W tym dniu zawaliło się całe jej życie: wyrok na męża, którego bardzo kochała, przyjęła jako wyrok na siebie. Ona pierwsza wywalczyła u cara zezwole­nie na wyjazd. Sześć miesięcy czekała w Irkucku. Zgodnie z instrukcjami z Petersburga, aby zatrzymać ją za wszelką cenę, gubernator Zeidler piętrzył trudności, roztaczał czarną wizję egzystencji żony katorżnika, ale nawet groźba odprawienia księżnej pieszo i w kajdanach, nie zmieniły jej decyzji... Francuzka Paulina Gueuble, córka napoleońskiego oficera, pracowała w Moskwie w paryskim domu mody. Zakochał się w niej młody porucznik Annienkow. Paulina kochała go również, ale nie zgadzała się na małżeństwo z bogatym paniczem wiedząc, że rodzina Iwana nigdy by jej nie zaakceptowała. Po aresztowaniu Annienkowa, nie znająca słowa po rosyjsku dziewczyna dokaże cudów odwagi i przedsiębiorczości: wedrze się do twierdzy Pietropawłowskiej, prośbą, pochlebstwem, przekupstwem przejedna strażników, byle choć na chwilę zobaczyć ukochanego. Zawojuje butną matkę Iwana, dotrze do cara i uzyska pozwolenie wyjazdu i zawarcia ślubu z katorżnikiem... W małej cerkiewce, pod strażą, odbywa się ceremonia zaślubin. W mroźny syberyjski poranek trzy kobiety odprowadzają wzrokiem furmanki, uwożące do kopalni ich mężów zakutych w kajdany...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

  • Reżyseria
    Władimir Motyl
     
  • Scenariusz
    Władimir Motyl
     
    Oleg Osetyński
     
  • Zdjęcia
    Dmitrij Mieschijew
     
  • Scenografia
    Walerij Kostrin
     
  • Muzyka
    Izaak Szwarc
     
  • Obsada aktorska
    Irina Kupczenko
    Jekatierina Trubecka
    Aleksiej Batałow
    Siergiej Trubecki
    Natalia Bondarczuk
    Maria Wołkońska
    Oleg Striżenow
    Siergiej Wołkoński
    Paulina Gueuble-Annienkowa
    Oleg Jankowski
    Rylejew
    Innokientij Smoktunowski
    Zeidler, gubernator Irkucka
    Igor Kostolewski
    porucznik Annienkow
2020.08.02 00:30:46
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.