Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁE STŁUCZKI

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Premiera:
    2014. 09. 05
  • Barwny, 1:1.33, 82 min

    Okres zdjęciowy: grudzień 2012, sierpień 2013.
    Lokacje: Łódź (okolice willi Reinholda Richtera przy ul. Skorupki 4/6, podwórze przy ul. Piotrkowskiej 37, Łódzki Dom Kultury, teren Widzewskiej Manufaktury przy Alei Piłsudskiego 135, dom przy ul. Balonowej 35).

Dwie przyjaciółki zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra.
Film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. To także film o miłości, a raczej o tym, co robić, aby się przed nią obronić, bo miłość jest zachłanna, egoistyczna, przeczy niezależności i nie prowadzi do niczego dobrego. Małe stłuczki to film o tym, czy daje się z miłości wybronić za pomocą małej stłuczki, czy też, gdy w grę wchodzą prawdziwe emocje, musi się ona skończyć wielką katastrofą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2014
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za zdjęcia
    "za precyzyjną kompozycję obrazu i konsekwencję w plastyce opowiadania filmowego"
  • 2014
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Dziennikarzy
    za "film, który miał być tylko draśnięciem, a trafił nas z impetem. Z poetycką wrażliwością i niewymuszonym humorem opisuje skutki emocjonalnego zderzenia z rzeczywistością, a przy okazji przedstawia najbardziej niewinną scenę orgii w polskim kinie"
  • 2014
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Jury Młodzieżowego
    za "brawurową jazdę wbrew konwencjom i schematom myślenia, w towarzystwie pasażerów bez pasów bezpieczeństwa, którzy w pojedynku na szosie, szumnie nazywanym życiem, godzą się na kontrolowane poślizgi i stłuczki, unikając tym samym drogowej/życiowej katastrofy"
  • 2014
    Espinho (Festival Novos Cineastas "Fest")-Wyróżnienie Specjalne w konkursie filmów pełnometrażowych
  • 2014
    Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży)-Nagroda Specjalna "Certyfikat BFI" w kategorii: Generator +18
  • 2014
    Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Grand Prix dla najlepszego filmu w konkursie Europa Meditteraneo
    uzasadnienie jury: "Wspaniałe wykonanie techniczne, zdjęcia i ścieżka dźwiękowa wydają się szczególnie skuteczne w wiernym oddaniu tematyki związanej z tymczasowością i brakiem zdolności do wyrażenia uczuć. Za kreatywność, delikatność i wrażliwość wyrażone poprzez scenografię"
  • 2014
    Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Augustus Color
  • 2014
    Neapol (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Stowarzyszenia Asit News
  • 2014
    Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego
  • 2015
    Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
    za "konsekwentnie zrealizowany i wyróżniający się na tle krajowej produkcji filmowej debiut producencki, którego międzynarodowy sukces jest wynikiem determinacji, konsekwencji i świadomie obranej drogi zawodowej"
  • 2015
    Mont-Saint-Aignan (Festiwal "A l'Est, du Nouveau")-Nagroda Jury Studenckiego
  • 2015
    Ostrów Wielkopolski (Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy)-Grand Prix Komeda
    za "czystość i klarowność formy kompozycji oraz przejrzystość narracji, a także spójność z obrazem i kreatywną rolę muzyki w dziele filmowym"
2024.03.01 04:09:01
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.