Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZKRESNE ŁĄKI

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1976
  • Premiera:
    1977. 06. 03
  • Gatunek:
    Komedia
  • Barwny, 2176 m, 73 min

    Lokacje: Warszawa (Park Łazienkowski, Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny), Kraków (port lotniczy).

Henryk jest cenionym pracownikiem, przykładnym mężem oraz troskliwym ojcem dwóch dorastających synów i małej córeczki. Pewnego dnia, w czasie przygotowań do wyjazdu służbowego wpada mu w ręce gazeta ze zdjęciem zatytułowanym "Wakacyjne wspomnienia", na którym rozpoznaje znaną mu z dzieciństwa miejscowość. Opanowuje go przemożna chęć dotarcia do odległej krainy dzieciństwa i oderwania od jednostajnego życia. Podróż samolotem i krótki wypad na łono natury kończą się niezbyt fortunnie: świeże powietrze tak go odurza, że słabnie. Nawiedzają go wspomnienia z dzieciństwa: pojawia się zakochana w nim mała Tereska przepowiadając mu rychłą śmierć. Przerażony budzi się na noszach, niesiony przez harcerzy. Wraca do domu wcześniej niż zapowiadał zaskakując rodzinę: synowie urządzili akurat huczną prywatkę, żona wraca z adoratorem z dancingu. Henryk pośpiesznie przygotowuje się do wyjazdu. Wpada jeszcze na chwilę do pracy i nie zważając na ważną naradę - "żegna się" z oniemiałymi ze zdziwienia kolegami. Teraz już bez żadnych przeszkód jedzie swoim wysłużonym volkswagenem prosto na Mazury. Po drodze zabiera autostopowiczów Agnieszkę, Hankę, Kaja i Wiktora. Młodzi ludzie biorą go za uczonego lub pisarza, a Henryk nie wyprowadza ich z błędu. Pragnie uchodzić w ich oczach za kogoś ważnego, kto przeżył już w życiu niejedno. Dziewczyny coraz wyraźniej zaczynają rywalizować o jego względy. Henryk, początkowo onieśmielony, później coraz chętniej wciąga się we wspólną zabawę. Uroki wakacyjnej przygody nie pozwalają mu jednak zapomnieć o celu najważniejszym - o odnalezieniu miejsca, w którym Tereska przed kilkudziesięciu laty zakopała ich skarb. Po licznych przygodach Henryk trafia z młodymi przyjaciółmi do poszukiwanej wsi nad jeziorem i odnajduje złamany pomost, na którym siadywał ongiś z Tereska. W nocy potajemnie zakrada się do ukrytego w dębie "skarbu". Napada na niego znienacka szpiegujący go od dawna Kajo i po bijatyce - wyrywa z rąk tajemniczą butelkę. Zamiast spodziewanych pieniędzy wyciąga z niej zwitek papieru i odczytuje na głos treść karteczki, która okazuje się listem miłosnym zakochanej w Henryku Tereski. Młodzi postanawiają na pożegnanie wyciąć starszemu panu żart: powiadamiają żonę Henryka o miejscu jego pobytu... Na brzegu jeziora pojawiają się dwa samochody: karetka pogotowia oraz Marta z Danielem i dziećmi. W drodze powrotnej do domu zatrzymują się na ukwieconych łąkach. Mała Haneczka inicjuje zabawę w berka, rodzice włączają się do dziecięcej zabawy, hasając radośnie wśród zieleni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:07:37
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.