Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOZIETULSKIEGO 6

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 60 min

Sylwetka zmarłego 28 maja 2002 r. mecenasa Edwarda Wende, znakomitego adwokata, posła i senatora RP, obrońcy w procesach politycznych, oskarżyciela posiłkowego w procesie zabójców księdza Jerzego Popiełuszki, sędziego Trybunału Stanu. Na pogrzebie żegnali go m.in. ci, których wcześniej bronił - Leszek Moczulski, Władysław Frasyniuk, Bronisław Geremek, koledzy z dawnej opozycji, z "Solidarności" i UW. Wybitny specjalista, mądry i prawy człowiek nazywany przez wielu "sumieniem Unii Wolności", znajdował wspólny język z ludźmi z różnych stron sceny politycznej. Był jednocześnie pełen rozmaitych zainteresowań i pasji: mimo upływu lat i kłopotów ze zdrowiem uprawiał jazdę na motocyklu i jazdę konną, wspierał liczne przedsięwzięcia społeczne. W filmie opowiadają o nim jego bliscy: siostra Agnieszka Wende, brat Piotr, syn Jakub, który kontynuuje rodzinną tradycję prawniczą, córka Małgorzata Wende-Wardyńska, oraz współpracownicy, przyjaciele i znajomi: mec. Ryszard Siciński, mec. Tadeusz de Virion, mec. Krzysztof Piesiewicz, ks. Jan Sikorski, prof. Leon Kieres, Leszek Moczulski, Małgorzata Braunek, Andrzej Krajewski, Jerzy Iwaszkiewicz. W filmie wykorzystano liczne materiały archiwalne TVP, dokumentację wideo Sejmu i Senatu RP oraz materiały ze zbiorów prywatnych rodzin Wende i Blikle. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:39:12
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.