Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKAZANE NA ŚMIERĆ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 22 min

Były szczęśliwe i pełne nadziei - nosiły w sobie nowe życie. Tak przynajmniej myślały. Ich radość trwała kilka minut lub kilkanaście dni. Później przyszła rozpacz. Katarzyna Ciosek, Olga Kaczmarzyk i Beata Soczawa-Znamirowska są w różnym wieku, odmienna jest ich sytuacja rodzinna i zawodowa. Łączy je tragedia, która je dotknęła: wszystkie trzy straciły nowo narodzone dzieci. Nieszczęścia można było uniknąć, a przynajmniej złagodzić szok, przygotowując matki na to, co się stanie. Wszystkie trzy kobiety były w okresie ciąży pod opieką lekarzy, często znających je od lat. Poddano je badaniom USG, nawet kilkakrotnie w ciągu 9 miesięcy, ale wykonywano je zbyt pobieżnie, niedokładnie, bez znajomości rzeczy, nie informując przyszłych matek o zauważonych nieprawidłowościach. Tym samym nie podjęto też żadnych działań, by jeszcze w okresie płodowym poddać dzieci odpowiedniemu leczeniu. A dwoje z nich miało poważne wady serca. Po porodzie matki zostawiono same ze swoją tragedią. Wsparciem służyli im tylko najbliżsi: mężowie, starsze dzieci, ale nie personel medyczny. Pozostał ból, wspomnienia i żal. Puste ramiona, w które nie wezmą upragnionego maleństwa, niepotrzebne nikomu łóżeczka i ubranka. Katarzyna i jej mąż Dariusz porzucili rozpoczętą budowę domu, bo nie mają dla kogo go budować. Olga rozważa powrót do dawnej pracy w ratownictwie medycznym, by móc innym zaoszczędzić łez, które ona wylała. Beata intensywnie zajmuje się pracą zawodową: jest dziennikarką i właścicielką wydawnictwa. Podobnie jak Olga namawia ciężarne kobiety, by domagały się badań prenatalnych i lekarskiej rzetelności. Stawką jest bowiem ludzkie życie, choćby jeszcze zupełnie malutkie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:40:17
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.