Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BABCIA GIGA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 27 min

Film ukazuje niezwykle bliską i szczerą relację między wnukiem a babcią, mimo iż różni ich 70 lat życiowego doświadczenia. Twarz starszej pani, bez pruderii wspominającej miłosne historie, pojawia się w kadrze w sąsiedztwie obiadów serwowanych małomównemu, ospałemu wnukowi. Staruszka zdaje się być mniej zgorzkniała od nastolatka i opowiada mu o urokach młodości. Dzięki ukrytej kamerze możemy oglądać przyjacielskie spotkania dokładnie tak, jak wyglądały w rzeczywistości. Opowieści bohaterki pozwalają widzowi towarzyszyć odważnej, nastoletniej panience z dobrego domu, w przeżywaniu pierwszych zauroczeń, czy wsłuchać się w historię dojrzałej miłości. W obrazie kobiety obdarzonej silną i indywidualną osobowością, możemy ujrzeć obraz pokolenia urodzonego na początku XX wieku, które zmuszone było zmierzyć się z wydarzeniami, jakie przyniosła historia. Dzięki wyrazistej postaci bohaterki "Babcia Giga" łamie stereotypy związane ze starością, opowiada o jej tęsknotach, pragnieniu bliskości z drugim człowiekiem, cielesności, której doświadczenie, także we wspomnieniach, odgrywa dużą rolę. Grzegorz Korczak oczarowuje widza obrazem radosnej 93-letniej kobiety, aby w ostatniej scenie kazać nam zmierzyć się z pustką, która pozostaje po niej w kadrze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:46:17
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.