Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SERYJNI MORDERCY

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 6 odcinków x ok. 45 min

Cykl filmowy opowiadający historie najbardziej niebezpiecznych psychopatów powojennej Polski. Każdy z odcinków opowiada historię jednej patologicznej jednostki, której działanie wzbudzało przerażenie lokalnej społeczności.
WŁADCA MUCH. Opowieść o Bogdanie Arnoldzie: Opowieść o Bogdanie Arnoldzie - seryjnym zabójcy kobiet z Katowic, który działał w latach 60. Zwłoki ćwiartował i przechowywał w swoim mieszkaniu. Kiedy przeraźliwy smród i roje much w jego oknie zaniepokoiły sąsiadów, zawiadomili milicję. Ta - z pomocą strażaków - włamała się do mieszkania, dokonując makabrycznego odkrycia... Jednym z największych problemów było określenie liczby znalezionych ciał...
BYŁ SOBIE CHŁOPIEC. Opowieść o Karolu Kocie: Opowieść o Karolu Kocie, maturzyście z Krakowa. Atakował znienacka w biały dzień. Nie miał żadnych skrupułów. Jego ofiarami były starsze kobiety i dzieci. Zanim milicja wpadał na jego trop, dwa lata terroryzował krakowian. Psychoza była tak wielka, że ludzie bali się wychodzić z domu. Wpadł kilka miesięcy po maturze. Karol Kot został oskarżony o zamordowanie 2 osób, 10 prób zabójstwa (w tym 6 przez otrucie) oraz 4 zbrodnicze podpalenia. Jak sam mówił, po prostu lubił smak krwi. Jej smak poznał podczas wakacyjnej pracy w rzeźni...
FRANKENSTEIN. Opowieść o Joachimie Knychale: Opowieść o Joachimie Knychale - seryjnym mordercy z Piekar Śląskich, który działał na przełomie lat 70. i 80. na Śląsku. W domu przykładny mąż i ojciec, wieczorami zamieniał się w bestię. Knychała, podobnie jak wcześniej Marchwicki, atakował przypadkowo spotkane kobiety. Zabijał, uderzając młotkiem w głowę, a potem masakrował zwłoki. Długo pozostawał nieuchwytny. Po aresztowaniu marzył o sławie, w czym miała mu pomóc publikacja jego wstrząsających pamiętników.
KRÓL MIASTA. Opowieść o Władysławie Mazurkiewiczu: Opowieść o Władysławie Mazurkiewiczu z Krakowa, zwanym "eleganckim mordercą". Swoją zbrodniczą działalność rozpoczął jeszcze w czasie okupacji. Szanowany w mieście, majętny i dobrze ubrany nie budził podejrzeń. Mordował dla pieniędzy i bez żadnych skrupułów. Do dziś krążą plotki, że był szpiclem i prowokatorem UB, który wykonuje wyroki swych mocodawców. Jego proces był najgłośniejszym wydarzeniem października 1956 roku w Krakowie.
ŚWIŃSKA WPADKA SKORPIONA. Opowieść o Pawle Alojzym Tuchlinie: Opowieść o Pawle Alojzym Tuchlinie - legendarnym "Skorpionie" z Gdańska, jednym z najbardziej skutecznych morderców. Miał na swoim koncie przynajmniej 9 zabójstw i 11 usiłowań. Swój pseudonim zawdzięczał temu, że zabijał szybko i niespodziewanie. Napadał samotne, na ogół młode kobiety. Uderzał młotkiem, ukradzionym zresztą z pracy, a następnie okradał i bezcześcił zwłoki. Przez 13 lat bezkarnie grasował na terenie Gdańska i okolic. Wpadł przez przypadek zatrzymany za drobną kradzież.
WAMPIR Z BYTOWA. Opowieść o Leszku Pękalskim: Opowieść o Leszku Pękalskim - mordercy z Pomorza, który zabijał na terenie całej Polski. Jedna z najdziwniejszych spraw tego typu. Przyznał się do 20 morderstw, ale został skazany tylko za jedno. Dało to pretekst do pogłosek, że policja chciała przy okazji aresztowania tego lekko upośledzonego młodzieńca, zamknąć dotychczas nie zakończone sprawy. Jednocześnie przyczyniło się do dyskusji na temat wagi dowodów zabezpieczanych w śledztwach i ogromnego postępu technologicznego w kryminalistyce, który czasem może działać na korzyść przestępcy...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:50:15
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.