Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY KOBIETY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • Gatunek:
    Film dokumentalny
  • Barwny, 55 min

Hanna Gronkiewicz-Waltz podstawę antykomunistyczną wyniosła z domu, zainteresowanie polityką zawdzięcza ojcu. Stan wojenny pogłębił jej religijność. Dla niej ojczyzna to wspólnota ludzi, niekoniecznie wiążąca się ze strukturami państwa. Ludzi, których łączą wspólne korzenie przeszłości. Dlaczego chciała zostać prezydentem ? Bo czuła, że Aleksander Kwaśniewski ma szansę zostania prezydentem. To nie jest funkcja tylko dla wybranych. Barbara Labuda uważa się za osobę areligijną. Bardziej za wojownika niż za damę. Nie podoba się jej traktowanie przez Kościół państwa jako rywala, chęć przyciągania dóbr materialnych, dążenie do władzy politycznej. Zastanawia się nad usunięciem z Unii Wolności: "dlaczego mnie wypluli, jako niewygodne do strawienia ziarno". Określa jako surrealistyczne uczucie stanąć przed sądem kolegów. Jesteśmy po to powołani na ten świat, żeby kochać, tworzyć, pracować. Swoją pracę w kancelarii prezydenta też tak widzi - jeszcze jeden kawałek władzy, żeby robić coś dobrego. Hanna Suchocka nigdy nie przypuszczała, że zostanie politykiem. Wspomina ciepło rodzinny dom, w którym przy obiedzie toczyły się spory o Stanisława Augusta. Pozostała samotna z woli opatrzności. Z Hanną Gronkiewicz-Waltz przyjaźnią się od 15 lat, spierały się o Wałęsę i Mazowieckiego. Przyznaje, że poczucie wygranej raz na zawsze i takiej samej raz na zawsze akceptacji społecznej było wielką pomyłką ludzi związanych z niegdysiejszą opozycją. Trzy kobiety widziane oczyma Marty Meszaros, węgierskiej reżyserki związanej z Polską, obserwującej bacznie historię ostatnich 20 lat. Ciepło rozmawia z bohaterkami filmu o miłości, rodzinie, polityce, o problemach kobiet w dzisiejszych czasach, o zmianie ustroju, konstrukcji moralnej, etycznej, religijnej. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:10:31
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.