Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FRYZJER

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2003
  • Premiera:
    2004. 02. 23
  • Barwny, 83 min

    Lokacje: Toszek.

Debiut dramatopisarski i reżyserski w Teatrze Telewizji Macieja Pieprzycy - jednego z najzdolniejszych filmowców młodego pokolenia. Pieprzyca, rocznik 1964, absolwent dziennikarstwa i nauk politycznych, a następnie reżyserii filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim oraz Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego przy PWSFTViT. Sztukę "Fryzjer", której pomysł zaczerpnął z życia, napisał wespół z pisarzem i scenarzystą Bartoszem Kurowskim. Zdjęcia powstawały w śląskim miasteczku Toszek. W głównej roli - popularny aktor, poeta i pisarz Krzysztof Pieczyński, który stworzył postać człowieka z pozoru zadowolonego z życia, zamożnego i powszechnie szanowanego, ale w głębi duszy nieszczęśliwego, samotnego, łaknącego uczucia i marzącego o wyrwaniu się z codziennej monotonii. Partnerują mu: Dorota Kolak oraz debiutantka Katarzyna Warnke, absolwentka krakowskiej PWST z 2001 r.
Wieluń - miasteczko jakich wiele, w którym towarzyską elitę stanowią burmistrz, ksiądz, adwokat i właśnie tytułowy fryzjer, Karol Izydorowicz. Dziesięć lat wcześniej Karol prowadził dość awanturniczy tryb życia, dwa razy stawał przed kolegium za burdy po pijanemu. Ustatkował się dzięki małżeństwu z Joanną, córką mistrza fryzjerskiego, właścicielką dwóch kamienic przy rynku.
Życie w Wieluniu płynie utartym torem, Karol co dzień strzyże, farbuje, czesze, zabawia klientki i personel swego zakładu dowcipami, a po pracy grywa z kolegami w bilard. Nieoczekiwanie miasteczkiem wstrząsa wiadomość o znalezieniu w pobliskim lesie zwłok 18-letniej Sylwii Kęsik, wychowanki miejscowego domu dziecka, której uroda i swobodny styl życia elektryzowały wieluńskich mężczyzn.
Przybyły na miejsce prokurator Stępski z pomocą sierżanta Pietrzyka rozpoczyna śledztwo w sprawie zbrodni. Stopniowo wychodzi na jaw, że pod płaszczykiem spokoju, nudy i surowej moralności w miasteczku toczy się drugie, nieoficjalne, ale znacznie bardziej ekscytujące życie, w którym zdrady, szantaże, wyłudzenia, kłamstwo i obłuda są na porządku dziennym, i nawet najbardziej szanowani obywatele mają swoje wstydliwe tajemnice. Ma ją również Karol, który od ponad roku spotykał się z Sylwią. Szczerze zakochany mężczyzna widział w młodej dziewczynie ucieleśnienie wszystkich swoich pragnień i tęsknot, niespełnionych nadziei. Teraz jednak staje się głównym podejrzanym, choć uparcie twierdzi, że jej nie zabił. Ale dla małomiasteczkowej społeczności "podejrzany" znaczy "winny". Wokół Karola rośnie mur zawiści, podłości, tchórzostwa, radości z cudzej krzywdy, lecz on sam nawet nie przypuszcza, jak okrutnie los sobie z niego zakpi. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2004
    Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za oryginalny polski tekst dramatyczny
  • 2004
    Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za oryginalny polski tekst dramatyczny
  • 2004
    Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za muzykę
  • 2004
    Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za montaż
  • 2004
    Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda aktorska
  • 2005
    Nagroda im. Stefana Treugutta
    za twórczość w teatrze telewizji, za spektakl "Fryzjer"
2024.03.01 00:41:09
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.