Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy"

24 lutego 2018


Na zakończonym właśnie 68. Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie jury Srebrego Niedźwiedzia przyznało "Twarzy" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Nagrodę za "wyjątkowe osiągnięcie artystyczne" otrzymała Elena Okopnaya za scenografię i kostiumy do kooprodukowanego przez Polskę filmu "Dowłatow".

Nie żyje Agnieszka Kotulanka

24 lutego 2018


20 lutego w wieku 61 lat zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka, w latach 1997-2013 odtwórczyni roli Krystyny Lubicz w telenoweli "Klan".

Koszalin czeka na filmy

22 lutego 2018


Organizatorzy 37. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otwierają nabór filmów do dwóch festiwalowych konkursów: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych oraz Krótkometrażowych Debiutów Filmowych.

więcej...

Nowości wydawnicze: Rozmowy o "Faraonie"

22 lutego 2018


Nakładem wydawnictwa "Czuły Barbarzyńca" ukazał się właśnie, pod redakcją Seweryna Kuśmierczyka, tom "Faraon. Rozmowy o filmie" będący uzupełnieniem wydanej w zeszłym roku monografii "Faraon. Poetyka filmu", szczegółowo opisującej film Jerzego Kawalerowicza, jedno z arcydzieł polskiej kinematografii.

więcej...

Nie żyje rekwizytor Jerzy Jakimiak

8 lutego 2018


7 lutego zmarł w Warszawie rekwizytor Jerzy Jakimiak. W kinematografii pracował od połowy lat 90. na planach wielu filmów, seriali i spektakli Tetru Tv. Od 18 lat był głównym rekwizytorem serialu "M jak miłość".

Nominowani do Nagród PSC

6 lutego 2018


Już po raz 6. Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych uhonoruje swoją Nagrodą PSC twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego. Nominowani twórcy to autorzy zdjęć do produkcji, które zagościły na ekranach polskich kin w roku 2017.

więcej...

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara

23 stycznia 2018


Polsko-angielski "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film animowany".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego