Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"Zimna wojna" z 3 nominacjami do Oscara

22 stycznia 2019


"Zimna wojna" zdobyła aż 3 nominacje do Oscara. Film będzie walczył o statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominowany jest także Paweł Pawlikowski za najlepszą reżyserię i Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia.

Serdecznie gratulujemy.

Przegląd filmów kandydujących do Orłów 2019

8 stycznia 2019


W najbliższy piątek, 11 stycznia, w warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego rozpocznie się Przegląd Orłów, filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową.

więcej...

Zwycięzcy Cinergii

5 grudnia 2018


W sobotę 1 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi. Poznaliśmy laureatów wszystkich nagród i wyróżnień Festiwalu.

więcej...

Wytwórnia Filmów Oświatowych opisana

23 listopada 2018


24 listopada o godz. 15 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na spotkanie z autorami wydanej właśnie książki "Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych". Promocji, która odbędzie się w ramach Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" towarzyszyć będzie projekcja wybranych produkcji WFO.

więcej...

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego