Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Rozpoczyna się XX edycja Polskich Nagród Filmowych "Orły 2018"

8 stycznia 2018


Polskie Nagrody Filmowe Orły, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej są przyznawane już od 20 lat. W jubileuszowym roku 59 polskich filmów spełniło warunki kandydowania do Nagród. Już 10 stycznia w warszawskim "Iluzjonie" rozpocznie się przegląd filmów biorących udział w konkursie.

więcej...

Trzy Europejskie Nagrody Filmowe dla Polaków

9 grudnia 2017


W Berlinie rozdano dziś po raz 30. Europejskie Nagrody Filmowe.
Nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego Europejska Akademia Filmowa przyznała "Komunii" Anny Zameckiej, dla najlepszego filmu animowanego polsko-brytyjskiemu "Twojemu Vincentowi" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Nagrodę za najlepsze kostiumy otrzymała Katarzyna Lewińska, autorka kostiumów do "Pokotu".

Nowości wydawnicze: o polskim filmie historycznym

30 listopada 2017


Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się książka "Historia na ekranie Polski Ludowej" autorstwa Piotra Kurpiewskiego, w której zostały umieszczone analizy ponad 40 filmów historycznych wyprodukowanych w latach istnienia Polski Ludowej.

więcej...

Nie żyje aktorka Agnieszka Paszkowska

24 listopada 2017


23 listopada zmarła w Konstancinie k. Warszawy w wieku 57 lat aktorka Agnieszka Paszkowska.
Absolwentka warszawskiej PWST, przez wiele lat występowała w Teatrze Rampa. W roku 1986 zagrała główną rolę w telewizyjnym filmie "Słońce w gałęziach", w poźniejszych latach grała przede wszystkim epizody w serialach.
Od kilkunastu lat pracowała w Pracowni Dokumentacji Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor