Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Stuhr laureatem "Orła" za całokształt twórczości

9 marca 2018


Jerzy Stuhr został tegorocznym laureatem "Orła" za Osiągnięcia Życia. Nagroda zostanie wręczona podczas gali "Orłów" 26 marca.

Nie żyje Jarosław Sander

1 marca 2018


27 lutego zmarł w wieku 64 lat Jarosław Sander. Był współscenarzystą filmu "Kornblumenblau" w reżyserii Leszka Wosiewicza. W latach 90. pełnił funkcję kierownika literackiego Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od końca lat 90. kierował redakcją filmową Telewizji Polsat.

Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy"

24 lutego 2018


Na zakończonym właśnie 68. Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie jury Srebrego Niedźwiedzia przyznało "Twarzy" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Nagrodę za "wyjątkowe osiągnięcie artystyczne" otrzymała Elena Okopnaya za scenografię i kostiumy do kooprodukowanego przez Polskę filmu "Dowłatow".

Nie żyje Agnieszka Kotulanka

24 lutego 2018


20 lutego w wieku 61 lat zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka, w latach 1997-2013 odtwórczyni roli Krystyny Lubicz w telenoweli "Klan".

Koszalin czeka na filmy

22 lutego 2018


Organizatorzy 37. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otwierają nabór filmów do dwóch festiwalowych konkursów: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych oraz Krótkometrażowych Debiutów Filmowych.

więcej...

Nowości wydawnicze: Rozmowy o "Faraonie"

22 lutego 2018


Nakładem wydawnictwa "Czuły Barbarzyńca" ukazał się właśnie, pod redakcją Seweryna Kuśmierczyka, tom "Faraon. Rozmowy o filmie" będący uzupełnieniem wydanej w zeszłym roku monografii "Faraon. Poetyka filmu", szczegółowo opisującej film Jerzego Kawalerowicza, jedno z arcydzieł polskiej kinematografii.

więcej...

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor