Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zwycięzcy Cinergii

5 grudnia 2018


W sobotę 1 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji 23. Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi. Poznaliśmy laureatów wszystkich nagród i wyróżnień Festiwalu.

więcej...

Wytwórnia Filmów Oświatowych opisana

23 listopada 2018


24 listopada o godz. 15 zapraszamy do Muzeum Kinematografii na spotkanie z autorami wydanej właśnie książki "Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych". Promocji, która odbędzie się w ramach Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu" towarzyszyć będzie projekcja wybranych produkcji WFO.

więcej...

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci

31 października 2018


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

Nie żyje Włodzimierz Głodek

24 października 2018


23 października zmarł w Warszawie w wieku 64 lat operator Włodzimierz Głodek, autor zdjęć do ponad 60 filmów i seriali. W jego dorobku były m.in. filmy "Podróże Pana Kleksa", "Pan Kleks w kosmosie", "Człowiek z..." i "Spona" oraz seriale "Kasia i Tomek", "Pensjonat pod różą", "Ranczo" i ostatnio "Dziewczyny ze Lwowa".


INFORMACJE O POGRZEBIE
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 30 października o godzinie 12:30 w Warszawie w kościele pod wezwaniem. św. Wincentego a Paulo (ul. św. Wincentego 81).

Zmarł Eugeniusz Kamiński

17 października 2018


15 października zmarł w wieku 86 lat aktor Eugeniusz Kamiński. Absolwent łódzkiej PWST, występował na scenach teatrów łódzkich i warszawskich. Bardzo często występował w filmach i serialach, przede wszystkim w epizodach i rolach drugoplanowych. W swoim dorobku ma ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych.

Pierwsze nagrody w Gdyni przyznane

22 września 2018


Na tzw. Młodej Gali festiwalu w Gdyni przyznano pierwsze nagrody. Poznaliśmy laureatów Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz przyznane nagrody pozaregulaminowe.

więcej...

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych