Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Platynowe Lwy dla Jerzego Skolimowskiego

13 czerwca 2018


Jerzy Skolimowski, wybitny reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, poeta i malarz będzie tegorocznym lauratem Platynowych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Platynowe Lwy to nagroda, którą corocznie przyznaje Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować całokształt twórczości wybitnych twórców.

Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem w Cannes

19 maja 2018


Paweł Pawlikowski wraca z Cannes z nagrodą za najlepszą reżyserię filmu "Zimna wojna".
Wśród nagrodzonych znalazła się także Salman Sesljamowa. Jury przyznało jej nagrodę za rolę w koprodukowanym przez Polskę rosyjskim filmie "Ayka", do którego zdjęcia stworzyła Jolanta Dylewska.

Nie żyje kaskader Bogdan Michalak

29 kwietnia 2018


25 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 65 lat kaskader Bogdan Michalak. Jako kaskader i aktor - epizodysta pracował na planach kilkudziesięciu filmów i seriali od połowy lat 80. do roku 2005, kiedy choroba uniemożliwiła mu dalszą pracę.
Pogrzeb odbędzie się 2 maja o godz.13.00 na Cmentarzu św. Józefa i Wawrzyńca w Zgierzu przy ul. ks. Piotra Skargi 28.

44 polskie filmy na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym

17 kwietnia 2018


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowane zostaną 44 filmy (23 dokumenty, 10 fabuł i 11 animacji). 9 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

"Zimna wojna" w Konkursie Głównym w Cannes

12 kwietnia 2018


"Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zakwalifikowała się do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w Cannes, który w tym roku odbędzie się w dniach 8 - 19 maja. Film Pawlikowskiego będzie walczył o Złotą Palmę z najnowszymi filmami m.in. Asghara Farhadiego, Jean-Luc Godarda i Spike'a Lee.

Nie żyje Edward Zajiček

9 kwietnia 2018


9 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 95 lat prof. Edward Zajiček - kierownik produkcji, historyk polskiej kinematografii, znakomity pedagog, wychowawca wielu pokoleń kierowników produkcji i producentów filmowych.

INFORMACJE O POGRZEBIE

więcej...

Jerzy Stuhr laureatem "Orła" za całokształt twórczości

9 marca 2018


Jerzy Stuhr został tegorocznym laureatem "Orła" za Osiągnięcia Życia. Nagroda zostanie wręczona podczas gali "Orłów" 26 marca.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman