Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje rekwizytor Jerzy Jakimiak

8 lutego 2018


7 lutego zmarł w Warszawie rekwizytor Jerzy Jakimiak. W kinematografii pracował od połowy lat 90. na planach wielu filmów, seriali i spektakli Tetru Tv. Od 18 lat był głównym rekwizytorem serialu "M jak miłość".

Nominowani do Nagród PSC

6 lutego 2018


Już po raz 6. Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych uhonoruje swoją Nagrodą PSC twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego. Nominowani twórcy to autorzy zdjęć do produkcji, które zagościły na ekranach polskich kin w roku 2017.

więcej...

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara

23 stycznia 2018


Polsko-angielski "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film animowany".

Rozpoczyna się XX edycja Polskich Nagród Filmowych "Orły 2018"

8 stycznia 2018


Polskie Nagrody Filmowe Orły, doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej są przyznawane już od 20 lat. W jubileuszowym roku 59 polskich filmów spełniło warunki kandydowania do Nagród. Już 10 stycznia w warszawskim "Iluzjonie" rozpocznie się przegląd filmów biorących udział w konkursie.

więcej...

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego