Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy"

24 lutego 2018


Na zakończonym właśnie 68. Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie jury Srebrego Niedźwiedzia przyznało "Twarzy" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Nagrodę za "wyjątkowe osiągnięcie artystyczne" otrzymała Elena Okopnaya za scenografię i kostiumy do kooprodukowanego przez Polskę filmu "Dowłatow".

Nie żyje Agnieszka Kotulanka

24 lutego 2018


20 lutego w wieku 61 lat zmarła aktorka Agnieszka Kotulanka, w latach 1997-2013 odtwórczyni roli Krystyny Lubicz w telenoweli "Klan".

Koszalin czeka na filmy

22 lutego 2018


Organizatorzy 37. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otwierają nabór filmów do dwóch festiwalowych konkursów: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych oraz Krótkometrażowych Debiutów Filmowych.

więcej...

Nowości wydawnicze: Rozmowy o "Faraonie"

22 lutego 2018


Nakładem wydawnictwa "Czuły Barbarzyńca" ukazał się właśnie, pod redakcją Seweryna Kuśmierczyka, tom "Faraon. Rozmowy o filmie" będący uzupełnieniem wydanej w zeszłym roku monografii "Faraon. Poetyka filmu", szczegółowo opisującej film Jerzego Kawalerowicza, jedno z arcydzieł polskiej kinematografii.

więcej...

Nie żyje rekwizytor Jerzy Jakimiak

8 lutego 2018


7 lutego zmarł w Warszawie rekwizytor Jerzy Jakimiak. W kinematografii pracował od połowy lat 90. na planach wielu filmów, seriali i spektakli Tetru Tv. Od 18 lat był głównym rekwizytorem serialu "M jak miłość".

"Twój Vincent" z nominacją do Oscara

23 stycznia 2018


Polsko-angielski "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film animowany".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor