Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci (listopad 2018 - październik 2019)

31 października 2019


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te przeżycia dziękujemy.

więcej...

W Gdyni rozdano pierwsze nagrody

20 września 2019


Na tzw. Młodej Gali festiwalu w Gdyni przyznano pierwsze nagrody. Poznaliśmy laureatów Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz przyznane nagrody pozaregulaminowe.

więcej...

Nie żyje Ewa Andrzejewska

19 września 2019


19 września w Warszawie zmarła Ewa Andrzejewska, II reżyser i reżyserka obsady wielu filmów i seriali.
Była odpowiedzialna za obsadę m.in. "Weisera", "Różyczki", "Rancza" i "Dziewczyn ze Lwowa".

Pogrzeb odbędzie się w 26 września. O godzinie 13.00 rozpocznie się pożegnanie w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu na Bródnie.

"Boże ciało" polskim kandydatem do Oscara

13 września 2019


Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej wskazała film "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy".

Nie żyje Antoni Szram

27 sierpnia 2019


27 sierpnia w wieku 78 lat zmarł Antoni Szram, założyciel i wieloletni pierwszy dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Z Łodzią zawiązany był od połowy lat 60., pełnił m.in. funkcję miejskiego konserwatora zabytków. Był inicjatorem powstania Muzeum Historii Miasta Łodzi i Muzeum Kinematografii, wieloletnim dyrektorem obu placówek. Był jednym z konsultantów "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency