Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Maria Wachowiak

19 kwietnia 2019


19 kwietnia w wieku 80 lat zmarła Maria Wachowiak, aktorka pamiętana przede wszystkim jako Lidka z "Pożegnań" Wojciecha Jerzego Hasa z roku 1958. W kolejnych latach grała w filmach epizody, z czasem zajęła się reżyserią teatralną i radiową. W roku 1982 wyemigrowała do Niemiec, gdzie także grała w filmach.

46 polskich filmów na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym

16 kwietnia 2019


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowanych zostanie 46 filmów (23 dokumenty, 12 fabuł i 11 animacji). 9 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

Nie żyje Zygmunt Machwitz

10 kwietnia 2019


9 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 82 lat Zygmunt Machwitz, krytyk i popularyzator sztuki filmowej, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi oraz działacz dyskusyjnych klubów filmowych, w latach 1979-93 sekretarz generalny Polskiej Federacji DKF.

Zmarł Tadeusz Szyma

9 kwietnia 2019


5 kwietnia zmarł w Krakowie w wieku 76 lat Tadeusz Szyma, krytyk filmowy piszący m.in. w "Tygodniku Powszechnym" i "Kinie", poeta, reżyser filmów dokumentalnych, od roku 2016 członek Rady Programowej TVP.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski