Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

46 filmów w konkursach FPFF w Gdyni

23 lipca 2019


Poznaliśmy wyniki selekcji do obu konkursów 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 16 -21 września. Ostatecznie w Konkursie Głównym obejrzymy 19 filmów, do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zawalifikowało się 27 filmów.

więcej...

Nie żyje Anna Kryszkowska

24 czerwca 2019


21 czerwca w wieku 72 lat zmarła Anna Kryszkowska, administrator w pionie produkcyjnym kilkudziesięciu filmów i seriali.

Pogrzeb rozpocznie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 11.15 w kaplicy na części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Pogrzeb Doroty Kwiatkowskiej-Rae

3 czerwca 2019


Pogrzeb zmarłej w grudniu zeszłego roku w Australii aktorki Doroty Kwiatkowskiej-Rae rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 11.20 w kościele św. Wincentego a Paulo (drewniany) na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. św. Wincentego 83. Po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej do grobu rodzinnego.

Nowości wydawnicze: O aktorach Barei

16 maja 2019


Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Rafała Dajbora "Jak u Barei, czyli kto to powiedział". Książka opowiada o piętnastu aktorach, którzy w trzech najważniejszych filmach Stanisława Barei mieli okazję wypowiedzieć zdania funkcjonujące dziś w kulturze i popkulturze jako słynne cytaty "z Barei". Przy czym sami są obecnie znacznie mniej znani, niż wypowiedziane przez nich "skrzydlate słowa".

więcej...

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency