Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Waldemar Weiss

29 kwietnia 2020


25 kwietnia zmarł w wieku 64 lat Waldemar Weiss, znakomity kierownik budowy dekoracji.
W kinematografii pracował od połowy lat 80., kierował budową dekoracji do wielu znakomitych filmów, m.in. do "Listy Schindlera", "Dekalogu", "Europy Europy", "Króla olch", "Pana Tadeusza", "Ogniem i mieczem", "Mojego Nikifora" i "Katynia".

Pogrzeb rozpocznie się 30 kwietnia, o godzinie 14.30 w sali B Domu Pogrzebowego Cmentarza Północnego na Wólce Węglowej w Warszawie.

43 polskie filmy na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym

22 kwietnia 2020


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowane zostaną 43 filmy (22 dokumenty, 10 fabuł i 11 animacji). 9 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

Zmarł Franciszek Szydełko

30 marca 2020


30 marca zmarł w wieku 94 lat Franciszek Szydełko, legendarny treser "Szarika" z "Czterech pancernych i psa".
Choć znany był przede wszystkim z pracy przy tym serialu, to pracował w charakterze tresera i konsultanta na planach ponad 60 produkcji.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

29 marca 2020


29 marca zmarł w wieku 86 lat Krzysztof Penderecki, jeden z najwybitniejszych światowych twórców współczesnej muzyki poważnej.
W latach 60. stworzył muzykę do kilkunastu filmów animowanych. Współpracował też z Wojciechem J. Hasem przy jego "Rękopisie znalezionym w Saragossie" i "Szyfrach". Później nie tworzył już muzyki oryginalnej, choć nadal jego utwory stanowiły ścieżkę dźwiękową wielu filmów, m. in. "Katynia" Andrzeja Wajdy i "Demona" Marcina Wrony. Były wykorzystane także m. in. w "Egzorcyście" Williama Friedkina, "Lśnieniu" Stanleya Kubricka, "Dzikości serca" Davida Lyncha i "Wyspie tajemnic" Martina Scorsese.

Zmarł Wojciech Strzeszewski

7 marca 2020


6 marca zmarł w Warszawie w wieku 42 lat kierownik produkcji Wojciech Strzeszewski.
Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, pracował na planach kilku seriali, w latach 2017-2018 kierował produkcją serialu "Za marzenia".

Zmarł Leszek Orlewicz

20 lutego 2020


18 lutego zmarł w wieku 73 lat Leszek Orlewicz, kompozytor muzyki filmowej oraz realizator filmów dokumentalnych i naukowych.
Autor muzyki do kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, animowanych i fabularnych, m.in. do "Latarnika", "Pałacu", "Rycerzy i rabusi" i "Leśmiana". W połowie lat 90. zajął się głównie realizacją filmów naukowych.

Zmarł Czesław Jaroszyński

30 stycznia 2020


27 stycznia zmarł w Warszawie w wieku 88 lat aktor Czesław Jaroszyński.
W swojej karierze zagrał kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Janosiku", "Linii", "Szaleństwie Majki Skowron".
Był wykładowcą retoryki na Uniwersytecie Warszawskim, był autorem kilku książek prozatorskich i poetyckich.

"Boże ciało" nominowane do Oscara!

13 stycznia 2020


"Boże cialo" Jana Komasy zdobyło nominację do Oscara w kategorii: Międznarodowy film fabularny.
Kontrkandydatami polskiego filmu są: macedońska "Kraina miodu", francuscy "Nędznicy", hiszpański "Ból i blask" oraz koreański "Parasite".

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych