Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarła Alina Janowska

13 listopada 2017

13 listopada zmarła w wieku 94 lat Alina Janowska, znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.

Zawodu uczyła się tuż po wojnie w prywatnej szkole baletowej Janiny Mieczyńskiej w Łodzi. Od roku 1947 występowała na scenach warszawskich: w Teatrze Nowym, Teatrze Wojska Polskiego, Syrenie Buffo i Komedii.

Na ekranie debiutowała w roku 1946 rolą w "Zakazanych piosenkach". W kolejnych latach zagrała pamiętne role m.in. w "Wojnie domowej", "Poradniku matrymonialnym", "Dzięciole", "Podróży za jeden uśmiech", "Dulskich", "Lalce", "Rozmowach kontrolowanych", "Feminie", "Niezawodnym systemie" i "Ostatniej akcji". W latach 1997-2010 grała jedną z głównych ról w popularnej telenoweli "Złotopolscy". Ostatni raz na ekranie pojawiła się 6 lat temu w serialu "Na dobre i na złe".

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl