Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Rozpoczyna się 28. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

19 listopada 2018

We wtorek 20 listopada zaczyna się w Łodzi 28. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

W Muzeum Kinematografii, które jest organizatorem festiwalu oraz w Art Inkubatorze, widzowie zobaczą prawie 100 filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych. Twórcy 23 filmów i 14 reportaży uczestniczących w konkursie będą rywalizować o nagrody wartości 45 tys. zł., m.in. o Grand Prix - Nagrodę Miasta Łodzi i przyznawaną od 1990 roku statuetkę Białej Kobry, o Nagrodę "Cierpliwe oko" im. Kazimierza Karabasza czy o Nagrodę za Przełamywanie Zagrożeń im. Aleksandra Kamińskiego.

Widzowie spotkają się m.in. z Konradem Szołajskim ("Dobra zmiana"), Kingą Dębską ("Tu się żyje"), Anną Gawlitą ("Krzyżoki"), Martą Prus ("Over The Limit") czy Marią Zmarz-Koczanowicz ("Notatki z życia. Edward Żebrowski"). W konkursie uczestniczą również etiudy studentów PWSFTviT: "Siostry" Michała Hytrosia i "Pół godziny dnia" Marii Ornaf.

Filmy ocenią Michał Oleszczyk, Piotr Mikucki, Tomasz Majewski, Katarzyna Mąka-Malatyńska i Paweł Wysoczański, natomiast reportaże - Zbigniew Wichłacz, Agnieszka Obszańska i Beata Hyży-Czołpińska.

W części pozakonkursowej będzie można zobaczyć najnowsze filmy dokumentalne ze świata, wśród nich „Na jej barkach”, reż. Alexandria Bombach, „Dlaczego jesteśmy kreatywni”, reż. Hermann Vaske, czy „Dear Freddy”, reż. Rubi Gat. W programie także retrospektywa dokumentów Grzegorza Królikiewicza, specjalna sekcja poświęcona Kazimierzowi Karabaszowi oraz filmowe wspomnienie o Korze„Czuję się świetnie” Waldemara Szarka.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę festiwalu.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.