Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wystawa fotosów Krzysztofa Wellmana

21 lutego 2020

Do 3 marca można w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (Warszawa, Plac Zamkowy 8) oglądać wystawę "Sceny romantyczne, miłosne i erotyczne" w fotosach Krzysztofa Wellmana, jednego z najważniejszych polskich fotosistów.


Każdy je zna i każdy uwielbia, choć nie każdy chce się do tego przyznawać. Lubimy sceny miłosne w filmach. Kino bez momentów byłoby jak sól bez pieprzu, Flip bez Flapa, morze bez plaży. Dlatego znany fotosista filmowy Krzysztof Wellman postanowił pokazać fotosy z polskich filmów, na których utrwalił sceny romantyczne, miłosne i erotyczne. Krzysztof Wellman od lat zajmuje się fotografią na planie filmowym. Fotografuje poszczególne sceny filmowe, utrwala pracę ekipy filmowej oraz portretuje aktorki i aktorów pracujących na planie. Od 1981 roku współpracował na planie filmowym m.in. z Robertem Enrico, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim, Juliuszem Machulskim, Władysławem Pasikowskim, Radosławem Piwowarskim, Jerzym Sztwiertnią, Krzysztofem Zanussim. Fotografował wiele znanych postaci ze świata filmu - m.in. Rutgera Hauera, Sophie Marceau, Malcolma McDowella, Omara Shariffa, Lamberta Wilsona. Przede wszystkim jednak fotografuje polskich aktorów filmowych i teatralnych.

Sceny erotyczne często są tymi najtrudniejszymi do zrealizowania. Powinny wyglądać naturalnie, prawdziwie, ale i podniecająco. Jak się je realizuje? Czy to jest intymna sytuacja? Czy towarzysząca im ekipa jest mała? Czy aktorzy są naprawdę nadzy? Czy powtarzanie wiele razy sceny miłosnego uniesienia jest łatwe? Na te i inne pytanie odpowiada wystawa Krzysztofa Wellmana.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski