Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Przez dotyk" i Kazimierz Kutz

14 stycznia 2019

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) na kolejne spotkanie z serii "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski cykl krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

21 stycznia o godzinie 19.00 Łukasz Maciejewski zaprezentuje "Przez dotyk", debiut Magdaleny Łazarkiewicz z roku 1985.

Po projekcji gospodarz spotkania zaprasza na rozmowę z reżyserką filmu oraz Marią Ciunelis, odtwórczynia głównej roli.


Tak o filmie pisał przed laty Łukasz Maciejewski: Łazarkiewicz (…) najpiękniejszy film nakręciła już w 1985 roku: "Przez dotyk" był wzruszającą, ale nie ckliwą, historią kobiecej przyjaźni w cieniu choroby. W szpitalu spotykają się dwie kobiety. Teresa (szczytowe osiągnięcie aktorskie Marii Ciunelis) nie chce żyć: wykorzystywana seksualnie przez ojca, powoli umiera na raka. Po drugiej stronie egzystencjalnej barykady stoi piękna, spełniona, macierzyńska Anna (Grażyna Szapołowska). Obie boją się dotyku. Śmierci.
5 lutego Łukasz Maciejewski zaprasza na wydanie specjalne "Przywróconych arcydzieł", poświęcone Kazimierzowi Kutzowi. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję obejrzeć film "Nikt nie woła" oraz posłuchać wspomnień całej rzeszy przyjaciół i współpracowników wielkiego reżysera. W spotkaniu udział wezmą: Jerzy Trela, Dorota Segda, Tomasz Schimscheiner, Roman Gancarczyk, Ewa Kaim, Anna Radwan, Aldona Grochal, Monika Niemczyk, Jerzy Fedorowicz, Marian Dziędziel, Artur Dziurman, Agnieszka Mandat, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Maria Guzy, Ryszard Melliwa oraz członkowie rodziny: żona Iwona Kutz, siostra Iwona Kutz, bratanek Krzysztof Kuc, oraz synowie Tymoteusz i Gabriel.

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl