Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Janusz Kłosiński

8 listopada 2017
Fot. Janusz Kłosiński w filmie "Kochajmy syrenki"

8 listopada zmarł w wieku 96 lat Janusz Kłosiński, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Był absolwentem pierwszego rocznika warszawskiej PWST, wtedy jeszcze działającej w Łodzi. Do roku 1970 występował na scenach łódzkich teatrów, m.in. Nowego i Jaracza. Od roku 1970 przez ponad 15 lat był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.

Na ekranie debiutował w roku 1953 epizodem w "Żołnierzu zwycięstwa". Przez kolejnych kilkadziesiąt lat, do polowy lat 80. był jednym z najczęściej występujących polskich aktorów, rozpoznwalnym i bardzo popularnym. Grał przede wszystkim zauważalne role drugoplanowe (m.in. w "Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa", "Czterech pancernych i psie", "Stawce większej niż życie", "Janosiku" i "Czterdziestolatku"), choć w swoim dorobku miał także główną rolę w filmie "Niespotykanie spokojny człowiek".

Występować przestał w drugiej połowie lat 80. Po latach przypomniał jeszcze o sobie epizodami w "Domu" (2000) i filmie "Wszystko będzie dobrze" (2007).

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.