Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

38. Festiwal Młodzi i Film - zobacz plakaty!

21 marca 2019

Prezentujemy plakaty tegorocznej edycji Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, który odbędzie się w dniach 10-15 czerwca. Autorką plakatów jest ilustratorka i graficzka Kasia Walentynowicz.


Kasia Walentynowicz jest ilustratorką i graficzką. Współzałożycielką marki gier planszowych Zagrywki, twórczynią gry Psiechadzka. Związana ze studiem graficznym Homework. Od 2011 roku specjalizuje się w projektowaniu materiałów edukacyjnych dla instytucji kultury: autorka ilustracji do festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej U Króla Maciusia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków towarzyszącym wystawom i programom edukacyjnym w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Cricotece w Krakowie, Muzeum Narodowym w Krakowie czy Instytucie Adama Mickiewicza. Autorka ilustracji do kilku książek. Absolwentka grafiki na ASP w Warszawie, projektowania ubioru w MSKPU i design management na SWPS. Od wielu lat współpracuje też stale ze Studiem Munka-Stowarzyszeniem Filmowców Polskich.

Autorka pytana o inspiracje odpowiada: uczestnicy festiwalu. W pierwszych wersjach powstawały portrety festiwalowiczów, i festiwalowiczek pokazujące to, jak różny może być odbiór tego samego filmu w zależności od tego, kto jest jego widzem, jakie ma doświadczenia, wiedzę czy emocjonalność. Ludzie są jednak na tyle różnorodni, że nie sposób było zamknąć ich w kilku portretach. Dlatego finałem są dwie postacie, których twarze nie mieszczą się w kadrze plakatu. Jak dodaje graficzka każdy może wyobrazić sobie tam siebie.
Praca nad tegorocznym plakatem była drogą od szkiców, w których królowały wymyślne rozwiązania i przekazy, po ostateczną wersję, która jest tym, co tak naprawdę intuicyjnie chcieliśmy osiągnąć.
- mówi autorka plakatu. Walentynowicz w swoich projektach chciała pokazać najczystszą przyjemność płynącą z uczestnictwa w festiwalach filmowych, czyli jak dodaje radość z kina, doświadczanie filmów CAŁYM SOBĄ - otwartość na doznania, inspiracje, bodźce, inne spojrzenia, wiara w moc kina.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency