Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu" po raz 29. w Łodzi

18 listopada 2019

19 listopada rozpocznie się w Łodzi 29. edycja Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu". O nagrody, w tym główną, Grand Prix Festiwalu Nagrodę Miasta Łodzi w wysokości 15 tys. zł i statuetkę Białej Kobry rywalizują 24 filmy dokumentalne. Ocenią je dokumentaliści Lidia Duda, Marta Prus i Mikael Lypinski oraz prof. Bogusław Sułkowski i Jarosław Czembrowski, redaktor naszego portalu.

W konkursie udział wezmą:


Do konkursu reportaży telewizyjnych zostało zakwalifikowanych 10 tytułów, które oceni jury w składzie: Barbara Pawłowska, Andrzej Fidyk i Marek Miller.


  • "Chore bydło kupię" wreżyserii Tomasza Patory i Patryka Szczepaniaka
  • "Doktorat z bezdomności" w reżyserii Magdaleny Majewskiej
  • "Gwałt w szpitalu" w reżyserii Agnieszki Madejskiej
  • "Klątwa obfitości" w reżyserii Ewy Ewart
  • Las, który leczy" w reżyserii Beaty Hyży-Czołpińskiej
  • "Mali bohaterowie" w reżyserii Moniki Meleń
  • "Nie jesteśmy aniołami" w reżyserii Grzegorza Kuczka
  • "Prasowanie piersi" w reżyserii Małgorzaty Łupiny
  • "Sygnalista i jego upadek" w reżyserii Roberta Sochy
  • "Tam, gdzie ściany zrzucają skórę" w rezyserii Ilony Ptak

Projekcje festiwalowe odbywać się będą w dniach 19-23 listopada w Muzeum Kinematografii (Pl. Zwycięstwa 1) i Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Na wszystkie projekcje i wydarzenia festiwalowe wstęp wolny.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski