Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Marek Wysocki

14 lipca 2017

14 lipca zmarł w wieku 61 lat aktor i kompozytor Marek Wysocki.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, w latach 80. i 90. występował w Teatrze Narodowym i Teatrze Syrena w Warszawie.

Na ekranie zadebiutował w roku 1980 rola w filmie "Ciosy". W kolejnych latach zagrał kilka głównych ról, m.in. w filmach "Haracz szarego dnia", "Ultimatum", "Penelopy" oraz "Pan Samochodzik i praskie tajemnice". W roku 1985 został laureatem Narody im. Zbyszka Cybulskiego. Po roku 1989 występował sporadycznie, ostatni raz pojawił się na ekranie 10 lat temu w "Rysiu".

Był też kompozytorem i autorem tekstów piosenek dla dzieci, współautorem popularnego w latach 90-tych programu dla dzieci "Tik-Tak".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych