Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: dokumentaliści o dokumencie

14 grudnia 2017

Nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej w Łodzi ukazała się książka "Od obserwacji do animacji. Autorzy o filmie dokumentalnym" pod redakcją Katarzyny Mąki-Malatyńskiej. Na książkę składa się 8 tekstów twórców filmów dokumentalnych, którzy na przykładach własnej twórczości omawiają różne aspekty powstawania dokumentów.

W recenzji książki dr hab. Mikołaj Jazdon pisze: "Książka (…) to cenne poznawczo-naukowe kompendium wiedzy o współczesnym filmie dokumentalnym w refleksji polskich twórców filmowych uprawiających tę odmianę sztuki filmowej. Stanowi unikalną pozycję monograficzną, gdyż realizatorzy filmów dokumentalnych nieczęsto wypowiadają się na temat uprawianej profesji w osobnych tekstach niebędących udzielanymi przez nich wywiadami, czy eksplikacjami własnych projektów filmowych. Książka ukazuje różnorodność tematów i metod stosowanych przez polskich realizatorów filmów dokumentalnych, a także ich stosunek do historii kina faktów i jego współczesnych inkarnacji."

Spis treści:Książka jest do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman