Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Jan Kobuszewski

28 września 2019

28 września zmarł w wieku 85 lat Jan Kobuszewski, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych.

Absolwent warszawskiej PWST (1956), występował w teatrach stołecznych, m.in. w Polskim i Narodowym. Najdłużej, w latach 1976-2013, występował w Teatrze Kwadrat.

Na ekranie debiutował w roku 1955 epizodem w filmie "Godziny nadziei". W swojej karierze zagrał ponad 50 ról filmowych, m.in. w "Szczęściarzu Antonim", "Klubie kawalerów", "Piekle i niebie", "Nowym", "Hallo Szpicbródka" i "Złocie dezerterów". W roku 1964 wystąpił w głównej roli męskiej w pierwszym polskim serialu "Barbara i Jan". W kolejnych latach zagrał wiele niezapomnianych ról w serialach "Wojna domowa", "Alternatywy 4", "Zmiennicy" i "Codzienna 2 m. 3". Po raz ostatni pojawił się na ekranie przed 9 lat w telewizyjnej wersji "Małej matury 1947" Janusza Majewskiego.

Często występował też w spektaklach Teatru Telewizji, gdzie zagrał prawie 80 ról, był też jednym z najważniejszych aktorów kabaretu "Dudek" i "Kabaretu Olgi Lipińskiej".

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl