Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Ostatni dzwonek"

2 listopada 2017

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) na kolejne spotkanie z serii "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski cykl krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

7 listopada o godzinie 19.00 Łukasz Maciejewski zaprezentuje "Ostatni dzwonek" Magdaleny Łazarkiewicz, jeden z prawdziwie kultowych filmów polskich z roku 1989, ze wspaniałymi piosenkami artystów Piwnicy pod Baranami i Jacka Kaczmarskiego.

Po projekcji gospodarz spotkania zaprasza na rozmowę reżyserką filmu oraz grającymi w nim aktorami: Agnieszką Kowalską i Jackiem Wójcickim.


"Ostatni dzwonek" to nakręcony w 1989 roku portret ostatniego pokolenia dojrzewającego w PRL-u, a zarazem uniwersalna historia inicjacji w dorosłość.
Do maturalnej klasy prowincjonalnego liceum trafia nowy uczeń, karnie przeniesiony z gdańskiej szkoły za działalność opozycyjną. Początkowo jest nieufnie traktowany przez rówieśników, jednak wkrótce pod jego wpływem klasowi koledzy staną się dojrzałymi kontestatorami PRL-owskiej rzeczywistości. Mimo oporów dyrekcji szkoły przygotowują śmiały treściowo i formalnie spektakl Lekcja historii, który chcą przedstawić na Festiwalu Młodego Teatru w Gdańsku. Podporą spektaklu jest Świr, wrażliwy syn milicjanta.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski