Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Publikacje łódzkiej Szkoły Filmowej w Gdyni

20 września 2016

Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbędą się promocje dwóch ważnych książek wydanych ostatnio przezWydawnictwo Szkoły Filmowej w Łodzi.


W czwartek, 22 września o godzinie 13.00 Wydawnictwo zaprasza do księgarni Gdyńskiego Centrum Filmowego na promocje książki "Sejsmograf duszy. Kino według Marii Kornatowskiej" pod redakcją Tadeusza Szczepańskiego.

Na tom składają się z najważniejsze teksty filmoznawcze Marii Kornatowskiej, poświęcone kinu włoskiemu, amerykańskiemu i polskiemu oraz wspomnienia przyjaciół, studentów i współpracowników wybitnej, zmarłej przed 5 laty, krytyczki i pedagoga łódzkiej uczelni.
Niezwykłą wykładowczynię, piękną i kolorową postać Szkoły Filmowej wspominają m.in.: Jolanta Dylewska, Agnieszka Holland, Annette Insdorf, Grażyna Torbicka, Elżbieta Wittlin-Lipton, Tadeusz Szczepański, Filip Bajon, Sławomir Grünberg, Mariusz Grzegorzek, Andrzej Kołodyński, Grzegorz Królikiewicz, ks. Andrzej Luter, Lech Majewski, Mitko Panov, Zbigniew Rybczyński, Tadeusz Sobolewski, Zbigniew Wichłacz i Mariusz Wilczyński.


W piątek, 23 września o godzinie 11.00 w sali "Morskie Oko" Gdyńskiego Centrum Filmowego odbędzie się panel, podczas którego Wydawnictwo zaprezentuje książkę prof. Edwarda Zajicka "Zarys historii gospodarczej Kinematografii polskiej. Tom 1. Kinematografia wolnorynkowa w latach 1896 – 1939".

Książka jest rezultatem wieloletnich badań autora: dzieje polskiej kinematografii od jej początku poprzez charakterystykę systemów prawnych, organizacyjnych, opis instytucji i postaci, które wpływały na kształt polskiego filmu. To jedyna książka, w której czytelnicy znajdą historie wytwórni filmowych, kolejnych ustaw, słynnych producentów i szefów kinematografii. Książka w pierwszej wersji opublikowana została w roku 2008; obecne wydanie zostało uzupełnione oraz wzbogacone o ilustracje, fotosy, unikatowe zdjęcia ilustrujące realia przedwojennej kinematografii.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.