Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"

27 listopada 2016

26 listopada zakończył się w Łodzi 26. Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu".

Jury festiwalu w składzie: Vita Drygas, Monika Pawluczuk, Andrzej Sapija i prof. Tadeusz Szczepański Grand Prix festiwalu - Statuetkę Białej Kobry przyznało dwóm filmom: "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham" Pawła Łozińskiego za "odważne przekraczanie granic gatunku w filmie o niemożności komunikacji wśród najbliższych sobie ludzi" oraz "Komunii" Anny Zameckiej za "ukazanie heroicznej walki o scalenie rozbitej rodziny w intymnych i wnikliwych filmowych obserwacjach".

Poniżej lista pozostałych nagród festiwalu:

  • Nagroda „Cierpliwe oko im. Kazimierza Karabasza”: "21 x Nowy Jork" Piotra Stasika za "poetycki obraz ludzkiej samotności na tle wielkiej metropolii"
  • Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich: "Jurek" Pawła Wysoczańskiego za film "w którym twórca stworzył pełny i wnikliwy portret człowieka realizującego swoje pasje na granicy życia i śmierci"
  • Nagroda za przezwyciężanie zagrożeń im. Aleksandra Kamińskiego: "Dwa światy" Macieja Adamka za "wrażliwe ukazanie ciężaru odpowiedzialności, który dźwiga na swoich barkach dzielna dziewczynka zapewniając łączność swoich głuchoniemych rodziców ze światem"
  • Nagroda dla najlepszego reportażu: "Choroba jeszcze nie minęła" Tomasza Patory oraz "Ucieczka z piekła" Ernesta Saja
  • Nagroda dla najlepszego filmu o tematyce żydowskiej: "Dziennik Sierakowiaka" Michała Bukojemskiego za "znalezienie filmowej formy prezentacji wstrząsającego dokumentu Holocaustu"
  • Nagroda rzeczowa Uniwersytetu III wieku im. Heleny Kretz: "Pa, kochanie" Marka Rudnickiego za "subtelną i wzruszającą opowieść o przyjaźni ukazanej w szerokim kontekście historycznym"
  • Dyplomy honorowe: "Łowcy miodu" Krystiana Matyska za "poruszenie ważnego tematu ekologicznego w atrakcyjnej filmowo formie" oraz "Wariacja na wiolonczelę solo" Aleksandry Rek za "oryginalny i wysublimowany wizualnie portret artysty, który pokonując chorobę nie rezygnuje z uprawiania sztuki"

Jury w werdykcie podkreśliło "wysoki poziom oraz różnorodność gatunkową i stylistyczną filmów zgłoszonych do konkursu".

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.