Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Wiesław Michnikowski

29 września 2017

29 września zmarł wieku 95 lat Wiesław Michnikowski, wybitny aktor i artysta kabaretowy.

Karierę aktorską rozpoczynał tuż po wojnie na scenach teatrów lubelskich. Od roku 1951 występował w Warszawie, przez większość swego zawodowego życia związany był z Teatrzem Współczesnym. Był wybitnym aktorem kabaretowym, do legendy przejdą Jego skecze i piosenki wykonywane m.in. w kabarecie "Dudek" i telewizyjnym "Kabarecie Starszych Panów".

Na ekranie debiutował w roku 1950 rolą w "Pierwszym starcie". W swojej karierza zagrał ponad 50 ról filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Gangsterach i filantropach", "Upale", "Piekle i niebie", "Otellu z M-2", "Dzięciole", "Hallo Szpicbródka", "Seksmisji", "Akademii Pana Kleksa", "5 dniach z życia emeryta" i "Skutkach noszenia kapelusza w maju". Ostatni raz na ekranie pojawił się gościnnie 10 lat temu w serialu "Na dobre i na złe".

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl