Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: Łukasz Maciejewski o odkryciach aktorskich

2 października 2017

W księgarniach już za chwilę pojawi się książka znanego krytyka filmowego i teatralnego Łukasza Maciejewskiego, zatytułowana "Aktorki. Odkrycia". Książka jest kontynuacją popularnych "Aktorek. Spotkań" (2012) i "Aktorek. Portretów" (2015), zbiorów portretów kilkunastu znakomitych polskich aktorek. Nowy tom to szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. Książka jest nie tylko zapisem osiemnastu rozmów, jakie autor przeprowadził z czołowymi gwiazdami polskiego teatru, kina i telewizji, ale także próbą zdefiniowania osobowościowych i aktorskich profili bohaterek, wśród których odnajdziemy Grażynę Błęcką-Kolską, Sonię Bohosiewicz, Jowitę Budnik, Renatę Dancewicz, Katarzynę Gniewkowską, Urszulę Grabowską, Karolinę Gruszkę, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik, Dorotę Kolak, Joannę Kulig, Małgorzatę Kożuchowską, Agatę Kuleszę, Izę Kunę, Gabrielę Muskałę, Martę Nieradkiewicz, Maję Ostaszewską, Kingę Preis i Joannę Trzepiecińską.


9 października o godz. 18.30 w kinie Atlantic w Warszawie odbędzie się pierwsza promocja "Aktorek. Odkryć" w której udział wezmą: Agata Kulesza, Małgorzata Kożuchowska, Maja Ostaszewska, Dorota Kolak, Iza Kuna, Gabriela Muskała, Joanna Kulig, Karolina Gruszka, Sonia Bohosiewicz, Jowita Budnik, Katarzyna Gniewkowska, Renata Dancewicz, Marta Nieradkiewicz, Joanna Trzepiecińska oraz bohaterki poprzednich tomów m.in. Małgorzata Zajączkowska i Ewa Błaszczyk.

Tydzień później, 16 października o godz. 19.00 na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego przy Rynku Głównym w Krakowie, w wieczorze promocyjnym wezmą udział Gabriela Muskała, Dorota Kolak, Katarzyna Gniewkowska, Urszula Grabowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Marta Nieradkiewicz oraz bohaterki wcześniejszych tomów: Anna Dymna, Dorota Segda i Anna Radwan.

Kolejne promocje zapowiadane są w Zielonej Górze, Toruniu, Warszawie, Tarnowie, Łodzi, Inowrocławiu, Ciechanowie, Gdańsku, Ostrowie Wielkopolskim...


Wraz z premierą "Aktorek. Odkryć" wydawnictwo przygotowało także nowe wydanie książki "Aktorki. Portrety". Oba tytuły pojawią się w księgarniach 11 października.

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych