Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem w Cannes

19 maja 2018


Paweł Pawlikowski wraca z Cannes z nagrodą za najlepszą reżyserię filmu "Zimna wojna".
Wśród nagrodzonych znalazła się także Salman Sesljamowa. Jury przyznało jej nagrodę za rolę w koprodukowanym przez Polskę rosyjskim filmie "Ayka", do którego zdjęcia stworzyła Jolanta Dylewska.

Nie żyje kaskader Bogdan Michalak

29 kwietnia 2018


25 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 65 lat kaskader Bogdan Michalak. Jako kaskader i aktor - epizodysta pracował na planach kilkudziesięciu filmów i seriali od połowy lat 80. do roku 2005, kiedy choroba uniemożliwiła mu dalszą pracę.
Pogrzeb odbędzie się 2 maja o godz.13.00 na Cmentarzu św. Józefa i Wawrzyńca w Zgierzu przy ul. ks. Piotra Skargi 28.

44 polskie filmy na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym

17 kwietnia 2018


Poznaliśmy tytuły wszystkich polskich filmów, które wezmą udział w konkursach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W Konkursie Polskim zaprezentowane zostaną 44 filmy (23 dokumenty, 10 fabuł i 11 animacji). 9 z nich będzie także walczyć o nagrody w międzynarodowych konkursach Festiwalu.

więcej...

"Zimna wojna" w Konkursie Głównym w Cannes

12 kwietnia 2018


"Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zakwalifikowała się do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w Cannes, który w tym roku odbędzie się w dniach 8 - 19 maja. Film Pawlikowskiego będzie walczył o Złotą Palmę z najnowszymi filmami m.in. Asghara Farhadiego, Jean-Luc Godarda i Spike'a Lee.

Nie żyje Edward Zajiček

9 kwietnia 2018


9 kwietnia zmarł w Łodzi w wieku 95 lat prof. Edward Zajiček - kierownik produkcji, historyk polskiej kinematografii, znakomity pedagog, wychowawca wielu pokoleń kierowników produkcji i producentów filmowych.

INFORMACJE O POGRZEBIE

więcej...

Zbliża się 32. Tarnowska Nagroda Filmowa

28 marca 2018


Zbliża się kolejna, 32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej - festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych. W tym roku ta jedna najstarszych imprez poświęconych polskiej kinematografii odbędzie się w dniach 21 - 28 kwietnia.

więcej...

Jerzy Stuhr laureatem "Orła" za całokształt twórczości

9 marca 2018


Jerzy Stuhr został tegorocznym laureatem "Orła" za Osiągnięcia Życia. Nagroda zostanie wręczona podczas gali "Orłów" 26 marca.

Nie żyje Jarosław Sander

1 marca 2018


27 lutego zmarł w wieku 64 lat Jarosław Sander. Był współscenarzystą filmu "Kornblumenblau" w reżyserii Leszka Wosiewicza. W latach 90. pełnił funkcję kierownika literackiego Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od końca lat 90. kierował redakcją filmową Telewizji Polsat.

Srebrny Niedźwiedź dla "Twarzy"

24 lutego 2018


Na zakończonym właśnie 68. Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie jury Srebrego Niedźwiedzia przyznało "Twarzy" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Nagrodę za "wyjątkowe osiągnięcie artystyczne" otrzymała Elena Okopnaya za scenografię i kostiumy do kooprodukowanego przez Polskę filmu "Dowłatow".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska