Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi Grand Prix Komeda

13 maja 2024

Wystawy, koncerty, spotkania autorskie, projekcje – takie wydarzenia towarzyszyć będą kolejnej edycji Grand Prix Komeda, która odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 10-15 czerwca 2024.


Organizatorzy zapraszają do udziału w wystawie wokół filmu „Chłopi” DK Welchman i Hugh Welchmana, której wernisaż odbędzie się 10 czerwca 2024 roku. Zaprezentowane obrazy są ostatnimi klatkami ujęć filmu. Namalowane zostały w autorskiej technice animacji malarskiej. Obrazy wyszły spod pędzli artystów z całego świata m.in. z: Polski, Serbii, Ukrainy i Litwy.


11 czerwca podczas festiwalu wystąpi ze swoim recitalem Zbigniew Zamachowski. W jego wykonaniu usłyszymy autorskie utwory oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Piotra Bukartyka, Stinga, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego i wielu innych.


Tego samego dnia (11 czerwca) odbedzie się spotkanie autorskie poświęcone książkom "Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem" i "Księgi nieczyste". Obie książki to wywiady - rzeki z wybitnymi kompozytorami i muzykami: Michałem Urbaniakiem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem i Zygmuntem Koniecznym. W spotkaniu, prowadzonym przez Łukasza Maciejewskiego, dyrektora artystycznego festiwalu, udział wezmą: Jan Kanty Pawluśkiewicz, Michał Urbaniak i Jacek Górecki, który przeprowadził z nim publikowane w książce rozmowy.


Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym Grand Prix Komeda są warsztaty dubbingowe (15 czerwca 2024 roku). Poprowadzi je po raz kolejny aktorka Katarzyna Łaska. Początkujący uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak wygląda proces nagrania polskich wersji językowych dubbingu, jak odczytywać tekst oraz jak powinno wyglądać demo dubbingowe. Zaawansowani uczestnicy będą mogli praktykować zadania aktorskie i udoskonalić pracę z mikrofonem. W ramach warsztatów odbędzie się również spotkanie z wybitną reżyserką dubbingu, Anną Apostolakis.


W festiwalowym cyklu "Komeda na "Komedzie"" zaprezentowane zostaną dwa filmy: "Jazz Camping" w reżyserii Bogusława Rybczyńskiego (projekcja 10 czerwca) i "Jazz in Poland" w reżyserii Janusza Majewskiego (projekcja 14 czerwca), w których zobaczyć można patrona festiwalu oraz zmarłego przed kilkoma dniami legendarnego jazzmana Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, który współtworzył jazz wraz z Komedą.


Wydarzeniem gali finałowej, 15 czerwca, będzie koncert „Korzyński Ultimate” Dominika Strycharskiego z udziałem powołanego specjalnie na tę okazję Zespołu Akademii Pana Korzyńskiego. Zespół premierowo wykona znane i nieznane utwory wybitnego polskiego kompozytora, z naciskiem na brzmienie, ale także najbardziej znane utwory artysty z wokalami. Punktem wyjścia utworów, które usłyszymy podczas koncertu, będą jego piosenki jak „Żółte kalendarze”, „Meluzyna”, które przedzielą bloki związane z konkretnymi filmami, a wśród nich „Akademia Pana Kleksa”, „Diabeł”, „Opętanie”, „Tulipan”, „Panna Nikt”.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.