Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Konkurs im. Andrzeja Munka: Znamy kandydatów do nagrody

6 października 2014


Do tegorocznej edycji Konkursu im. A. Munka zostało zgłoszonych czternaście pełnometrażowych fabularnych debiutów filmowych. Do nagrody w kategorii najlepsza reżyseria nominowanych zostało aż 19 debiutujących reżyserów. Nagrodę za najlepsze zdjęcia otrzyma jeden z dziewięciu nominowanych. O wyborze laureatów zdecyduje Jury złożone z wykładowców i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz laureatów poprzedniej edycji konkursu.

więcej...

Nagrody PISF rozdane

16 września 2014


Na gali w Gdyni rozdano po raz siódmy Nagrody PISF za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

więcej...

Porady prawne dla filmowców w Gdyni

11 września 2014


Fundacja Legalna Kultura zaprasza podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w zakresie prawa autorskiego. Na pytania artystów codziennie w godz. 14.00-17.00 odpowiadał będzie mec. Albert Stawiszyński, członek Komisji Prawa Autorskiego przy MKiDN.

więcej...

Plakaty do filmów Andrzeja Wajdy w Gdyni

10 września 2014


Od 15 września w ramach Festiwalu Filmowego w Muzeum Miasta Gdyni prezentowana będzie wystawa "Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym" przygotowana przez łódzkie Muzeum Kinematografii.

więcej...

Jerzy Wójcik w Muzeum Kinematografii

9 września 2014


Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na piątkowe popołudnie ze słynnym polskim autorem zdjęć filmowych Jerzym Wójcikiem. 12 września we wnętrzach Muzeum Kinematografii otwarta zostanie wystawa monograficzna zatytułowana "Jerzy Wójcik. Sformowana energia".

więcej...

© 1998-2013 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fabryka Obrazue-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego