Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Grand Prix Komeda po raz ósmy w Ostrowie Wielkopolskim

21 maja 2019

W dniach 2-8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 8. edycja Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy, wydarzenia promującego polski film i jego twórców, a zwłaszcza kompozytorów za sprawą konkursu na najlepszą muzykę filmową.

Ostrowski festiwal promuje polski film i muzykę filmową. Wszystko dzięki patronatowi Krzysztofa Komedy, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość oraz konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. O tym, kto zdobędzie Grand Prix Komeda, uczestnicy dowiedzą się na gali finałowej od jury w skład którego wejdą: Sonia Bohosiewicz, Bartosz Chajdecki, Misia Furtak, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Lach (przewodniczący), Wojciech Mazolewski i Jan Kanty Pawluśkiewicz. W trakcie gali zostanie też wręczona Janowi A. P. Kaczmarkowi nagroda za całokształt twórczości. Ponadto przyznana zostanie Nagroda Publiczności oraz Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa.

W konkursie o główną nagrodę festiwalu wezmą udział:


Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Większość będzie mozna zobaczyć razem z twórcami. Publiczność zobaczy też filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to: wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja "Spacer ostrowskimi śladami Komedy".

Na festiwalu muzyka rozbrzmi nie tylko w filmach. W tym roku organizatorzy zaprosili Sonię Bohosiewicz z recitalem "10 sekretów Marilyn Monroe" i L.U.C.-a z projektem Rebel Babel Film Orchestra. Nie zabraknie też spotkania autorskiego oraz warsztatów.


Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie festiwalu.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman