Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Retrospektywa Piotra Szulkina w Koszalinie

11 kwietnia 2019
Fot. Kadr z filmu "Ubu Król"

Podczas 38. Festiwalu "Młodzi i Film" odbędzie się retrospektywa zmarłego w 2018 roku wybitnego reżysera Piotra Szulkina.

Wśród filmów Piotra Szulkina pokazany zostanie między innymi jego pełnometrażowy debiut fabularny z 1979 roku - "Golem". Film w 1980 roku otrzymał podczas Festiwalu w Koszalinie Nagrodę Dziennikarzy.

Ponadto w retrospektywie znalazły się m.in.: "Wojna światów - następne stulecie" z 1981 roku, która zdobyła liczne nagrody na międzynarodowych Festiwalach, uniwersalną refleksję o człowieku i społeczeństwie "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji", czy inspirowana m.in. "Pięknością dnia" Luisa Bunuela adaptacja powieści Krystyny Kofty - "Femina".

Widzowie Festiwalu będą mogli zobaczyć także brawurowy kolaż socjologicznego eseju, komedii muzycznej i groteski, symboli i narodowych świętości, czyli krótkometrażowy film Szulkina "Mięso" oraz "Ubu Król" - groteskę i surrealistyczną fantazję na temat Polski i mechanizmów władzy, do realizacji której Piotr Szulkin przygotowywał się przez ponad dekadę.


Festiwal "Młodzi i Film" odbędzie się w dniach 10-15 czerwca 2019 roku w Koszalinie. Wstęp na wszystkie otwarte wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski