Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: Andrzej Krakowski o Bronisławie Kaperze

12 października 2019

Nakładem wydawnictwa Blue Bird ukazała się właśnie książka Andrzeja Krakowskiego "Bronisław Kaper. Od początku do końca" o urodzonym w Warszawie jednym z najzdolniejszych kompozytorów Hollywood swoich czasów, aktywnym od lat trzydziestych przez ponad 30 lat autorem muzyki do ponad 200 filmów, czterokrotnie nominowanym do Oscara, laureacie tej nagrody w roku 1954 za kompozycję do filmu "Lili".

Andrzej Krakowski, znany polsko-amerykański reżyser i producent filmowy oraz pedagog, autor kilku książek o Polakach pracujących w Hollywood, tym razem w najnowszej książce przedstawia autorską wersję, pełną interesujących dygresji i komentarzy, dotychczas niepublikowanego wywiadu - rzeki jaki przeprowadziła z Kaperem w roku 1975 Irene Kahn Atkins, autorka wielu publikacji o muzyce filmowej. W wywiadzie tym Kaper opowiada o swoim życiu, pracy w Hollywood i współpracy z najwybitniejszymi filmowcami amerykańskimi.


Książka jest do nabycia w księgarni wydawnictwa.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl