Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Przegląd filmów kandydujących do Orłów 2019

8 stycznia 2019

W najbliższy piątek, 11 stycznia, w warszawskim kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego rozpocznie się Przegląd Orłów, filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019, przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Między 11 a 31 stycznia widzowie będą mogli obejrzeć ponad 50 filmów kandydujących do Orłów 2019 i porozmawiać z ich twórcami na wieczornych spotkaniach.

Na uroczystym otwarciu Przeglądu 11 stycznia zostanie pokazany film „Sanatorium pod klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Hasa. Film nie został wybrany przypadkowo, Polska Akademia Filmowa chce w ten sposób uhonorować zmarłego w ubiegłym roku wybitnego autora zdjęć filmowych, Witolda Sobocińskiego, laureata Orła 2007 Za Osiągnięcia Życia, senatora PAF. Tego wieczoru w Iluzjonie pojawią się twórcy, którzy mieli okazję pracować z Witoldem Sobocińskim, oraz jego wnuk Piotr Sobociński, również uznany autor zdjęć filmowych.

Podczas kolejnych dni Przeglądu Orłów 2019, kino Iluzjon wciąż będzie pełne filmowych emocji. Od 11 do 31 stycznia widzowie zobaczą wszystkie polskie produkcje, które spełniają warunki kandydowania do Polskich Nagród Filmowych Orły, a po wieczornych pokazach, tak jak w poprzednich edycjach, spotkają się z ich twórcami.

W programie przeglądu znalazły się już obsypane nagrodami tytuły, m.in.: zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale 2018 „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, czy „Zimna wojna” – zdobywca Złotej Palmy w Cannes i Europejskich Nagród Filmowych w aż pięciu kategoriach, w tym za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego oraz za najlepszą główną rolę kobiecą dla Joanny Kulig.

Podczas Przeglądu odbędzie się aż 18 spotkań, między innymi z wielokrotnym laureatem Orłów Wojciechem Smarzowskim, reżyserem „Kleru“, najgłośniejszego filmu ostatniego roku; laureatką Orła 2017 za debiut oraz Nagrody Specjalnej Jury Festiwalu w Sundance za reżyserię filmu „Córki dansingu", Agnieszką Smoczyńską, która weźmie udział w dyskusji z widzami po pokazie „Fugi”; Januszem Kondratiukiem, reżyserem filmu „Jak pies z kotem"; Krzysztofem Zanussim po filmie „Eter"; laureatem Orła za Najlepszy Film i Najlepszą Reżyserię Robertem Glińskim („Czuwaj"); Raulem de la Fuente i Damianem Nenowem – twórcami uhonorowanego Europejskią Nagrodą Filmową w kategorii Najlepszy Film Animowany obrazu – „Jeszcze dzień życia”; Filipem Bajonem, reżyserem nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Kamerdynera”; Urszulą Antoniak z filmem „Pomiędzy słowami”, czy głośnymi debiutantami – Jagodą Szelc („Wieża. Jasny dzień.”) i Pawłem Maśloną („Atak paniki”), a to zaledwie część z licznego grona twórców filmowych, którzy spotkają się z widzami przeglądu.

Warto wcześniej zarezerwować lub kupić bilety, które dostępne są w kasie kina Iluzjon – wieloletniego partnera Przeglądu, albo poprzez moduł sprzedaży internetowej kina na www.iluzjon.fn.org.pl

Sala Stolica, a także Mała Czarna czekają na Was i na spotkania z polskimi filmami i ich twórcami!

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.