Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Zofia Czerwińska

13 marca 2019

13 marca zmarła w Warszawie w wieku 85 lat Zofia Czerwińska, jedna z najpopularniejszych i najczęściej występujących aktorek filmowych.

Absolwentka krakowskiej szkoły teatralnej, występowała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (1957-58), Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1958-60), Teatrze im. Jaracza w Olsztynie (1960-61) i Teatrze Syrena (od 1979 roku).

Na dużym ekranie debiutowała w "Pokoleniu" Andrzeja Wajdy. W swojej karierze zagrała prawie 150 ról filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Popiele i diamencie", "Eroice", "Rejsie", "Nie lubię poniedziałku", "Poszukiwanym poszukiwanej", "Misiu", "Lalce", "Golemie", "Ubu Królu" i "Pianiście". Stworzyła pamiętne role w serialach "Białe tango", "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek 20 lat później", "Alternatywy 4", "Tygrysy Europy", "Stacyjka", "Plebania", "Dom niespokojnej starości", "Codzienna 2 m.3", "Licencja na wychowanie" i "Świat według Kiepskich".

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl