Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Andrzej Blumenfeld

14 sierpnia 2017


14 sierpnia zmarł w Warszawie wieku 66 lat Andrzej Blumenfeld, popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Zmarł Wincenty Ronisz

20 czerwca 2017


16 czerwca zmarł w wieku 83 lat Wincenty Ronisz, reżyser filmów dokumentalnych o historii polskiej wojskowości, laureat Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Nie żyje Władysław Rudnicki

20 czerwca 2017


19 czerwca zmarł w wieku 92 lat Władysław Rudnicki, kierownik produkcji związany z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi.
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godzinie 12.45 na Cmentarzu św. Maksymiliana Kolbe w Gadce Starej przy ul. Czartoryskiego 62.

Zmarł Mieczysław Kalenik

16 czerwca 2017


16 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim zmarł w wieku 84 lat aktor Mieczysław Kalenik, znany przede wszystkim z roli Zbyszka z Bogdańca w ekranizacji "Krzyżaków". Poza tą rolą miał w swoim dorobku ponad 80 ról drugoplanowych w filmach i serialach.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski